spot_img
19.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRus üniversitelerinde aşılanan öğrencilerin oranı açıklandı

Rus üniversitelerinde aşılanan öğrencilerin oranı açıklandı

Rusya Bilim ve Yükseköğretim Bakan Yardımcısı Dmitry Afanasyev, ülkedeki üniversite öğrencilerinin yaklaşık yüzde 50’si ile öğretim görevlilerinin yüzde 90’ından fazlasının COVID-19’a karşı aşılandığını bildirdi.

Uluslararası Gaidar Ekonomi Forumu’nda konuşan Afanasyev, aşılama açısından bölgelerdeki eğitim kurumlarında durumun birbirinden farklı göründüğüne işaret ederken, Rusya genelinde aşı olmak isteyen öğrenci sayısında da artış kaydedildiğini belirtti.

Geçtiğimiz yılın kasım ayında Rusya Bilim ve Yükseköğretim Bakanı Valery Falkov, Rus üniversitelerinin öğretim görevlisi kadrosu ve çalışanları arasındaki aşılanma oranının yaklaşık yüzde 75 olduğunu söylemiş, öğrenciler arasında bu oranın ise  yüzde 32’ye ulaştığını vurgulamıştı.

Yükseköğretim kurumlarının uzaktan eğitime geçmeyi planlamadığının altını çizen Falkov, kurumlarda uygulanan epidemiyolojik tedbirlerin yeterli olduğunu, geleneksel eğitimi sürdürmeyi daha uygun gördüklerini açıkladı.

Üniversite çalışanları ve öğrencilerin pandemi koşullarına hızla adapte olduklarını da belirten Falkov, dijital ortama başarılı bir şekilde geçmelerine rağmen modern teknolojilerin yüzyüze eğitim ve iletişimin hiçbir zaman yerini alamayacağından emin olduklarını sözlerine ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img