18 Ocak 2022
Ana Sayfa Gündem Rusya'da vaka sayıların 21 binin üzerine fırladı

Rusya’da vaka sayıların 21 binin üzerine fırladı

Rusya Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi, son bir günde ülkede tespit edilen COVID-19 vakalarının 21 bin 155 kişi olarak belirlendiğini, vefat sayısının ise 740 olduğunu aktardı.

Son 24 saatte başkent Moskova’da günlük vaka sayısında büyük artış kaydedilirken, şehirde 5 bin 490 kişide coronavirüs tespit edildiği, St. Petersburg’da bu rakamların bin 839, Moskova Bölgesi’nde ise bin 556 olduğu görüldü.

Moskova’da son 24 saatte virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 71 olurken, St. Petersburg’da bu rakam 58, Moskova Bölgesi’nde ise 39 olarak gözlemlendi.

Salgının başından bu yana 10 milyon 723 bin 305 yeni coronavirüs vakası tespit edilen Rusya’da, ölü sayısı 319 bin 172 kişiye yükseldi.

Yakın zamanda Rusya Başbakanı Mihail Mishustin, ülkedeki tüm hastanelerin Omicron dalgasına hazırlanması talimatı vermiş, Sağlık Bakanlığı’nın durumu kontrol etmesini istemişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’nın sığır eti ihracatı 2021’de ikiye katlandı

Tarım Bakanlığı’na bağlı Rusya Federal Veteriner ve Bitki Sağlığı Gözetimi Servisi (Rosselkhoznadzor), 2021'de ülkenin sığır eti ihracatının iki katına çıktığını bildirdi.

VTB Bank, karını 516 kat artırdı

Rusya'nın en büyük ikinci kamu bankası VTB Bank’ın Rus muhasebe standartlarına (RAS) göre net karı 2021'de 242,6 milyar ruble olarak gerçekleşti.

Gurur duyacağımız bir nesil yetişiyor

Rus-Türk evliliklerinden doğan çok zeki, çok bilgili ve çok yetenekli bir nesil yetişiyor.Ben...

Putin, inşaat malzemeleri fiyatlarını sürekli takip emri verdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin resmi rekabet kurumu olan Federal Anti-Tekel Servisi’ne (FAS) kamu ihaleleri kapsamında yürütülen projelerde kullanılan inşaat malzemelerinde...