spot_img
19.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemGintsburg, Rusya’da QR kodu zorunluluğunun acilen getirilmesini önerdi

Gintsburg, Rusya’da QR kodu zorunluluğunun acilen getirilmesini önerdi

Rusya Sağlık Bakanlığına bağlı Gamaleya Ulusal Araştırma Merkezi Direktörü Aleksandr Gintsburg, coronavirüse karşı aşı olunduğuna dair kanıt niteliği taşıyan QR kod sisteminin tüm Rusya’da bir an önce uygulamaya konulması çağrısında bulundu.

Federal TV kanalı NTV’ye konuşan Gintsburg, hükümetin 1 Şubat 2022’de planladığı QR kodu zorunluluğunun bir an önce uygulamaya geçmesi gerektiğini vurgulayarak, “QR kodları kullanarak aşılı ve aşısız bireyler arasındaki iletişim olanaklarını kesin olarak ayırt etmenin gerekli olduğu konusunda ısrar ediyorum. Bu yüzden bu zorunluluğun acilen yürürlüğe girmesi gerekiyor” diye konuştu.

QR kodu zorunluluğunun aşılama oranlarını artıracağına emin olduğunu söyleyen Gintsburg, aynı zamanda coronavirüs enfeksiyonu geçirenlerin Sputnik Light ile aşılanabileceğini, yaşlıların ise Sputnik aşısının iki dozu ile aşılanmasının daha iyi olduğunu dile getirdi.

Vatandaşların yeniden aşılanmadan önce antikor seviyesini ölçmesi gerektiğine de işaret eden Gamaleya Araştırma Merkezi Direktörü, antikor seviyesinin 300 veya daha fazla olması durumunda hatırlatıcı aşı olmanın gerek olmadığını söylerken, bu mümkün değilse yine de aşı olunarak huzur içinde yaşanabileceğini de ifade etti.

Gintsburg, aynı zamanda maske takma zorunluluğunun aşısız vatandaşları koruduğunu da belirtirken, aşı olan kişilerin virüs taşıyıcısı olamayacağını, COVID-19’a karşı yapılan aşının virüsün aşısız kişilere bulaşmasını önlemeyi mümkün kıldığını da sözlerine ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img