30 Kasım 2021
Ana Sayfa Gündem Rusya’da COVID-19 vakaları çığrından çıktı

Rusya’da COVID-19 vakaları çığrından çıktı

Rusya Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi tarafından yapılan açıklamada, son bir günde ülkede 36 bin 339 yeni coronavirüs vakası tespit edildiği belirtilirken, bu rakamın salgının başından bu yana ulaşılan yeni rekor olduğu vurgulandı.

Başkent Moskova’da son 24 saatte 7 bin 897 yeni vaka tespit edilirken, bu sayının 26 Haziran’dan bu yana en yüksek değer olduğunu vurgulayan Merkez, St. Petersburg’da son bir günde 3 bin 280 yeni COVID-19 vakası kaydedildiğini, Moskova Bölgesi’nde bu rakamın 2 bin 318 olduğunu aktardı.

COVID-19 kaynaklı ölümlerde de yeni rekor geldi

Rusya Federasyonu’nun tüm bölgelerinde yeni coronavirüs vakalarında artış gözlenirken, toplamda pandeminin başından bu yana 8 milyon 131 bin 164 vakanın kaydedildiği Rusya’da, son 24 saatte tespit edilen COVID-19 kaynaklı ölümlerin 1036 ile maksimum rakamlara ulaştığı da duyuruldu.

Pandeminin başından bu yana coronavirüs enfeksiyonu nedeniyle ülkede 227 bin 389 kişinin yaşamını yitirdiği ifade edilen Operasyon Merkezi açıklamasında, son bir günde Moskova’da 77 kişinin yaşamını yitirdiği, St. Petersburg’da bu rakamın 68 olduğu, Krasnodar Bölgesi’nde ise 41 kişi olarak tespit edildiği eklendi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Merkez Bankası, iç piyasalardan 44,3 milyar ruble değerinde döviz satın aldı

Rusya Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada, 26 Kasım 2021 tarihinde iç piyasalardan 44,3 milyar ruble tutarında döviz alımı gerçekleştirildiği belirtildi.

Peskov’dan Erdoğan’ın teklifine cevap

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitry Peskov, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkmenistan ziyareti dönüşünde gazetecilere “Rusya-Ukrayna meselesinde arabulucu olmak isteriz” açıklamaları hakkında konuştu.

Nabiullina: Enflasyon bizi son derece endişelendiriyor

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, enflasyon nedeniyle sıkı mali politikasına devam edeceklerini belirterek, “Enflasyon bizi son derece endişelendiriyor. Yüzde 4 hedefimizin...

Aeroflot net zararını giderek düşürüyor

Rusya'nın ulusal havayolu şirketi Aeroflot grubu, 2021 yılının ilk dokuz ayında Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (IFRS) kapsamında net zararını geçen yılın aynı...