21 Ekim 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova’da yeni hafta sıcak başlayacak

Moskova’da yeni hafta sıcak başlayacak

Rusya’nın başkenti Moskova, pazar günü güneşli ve açık havayla ekim ayının en sıcak gününü yaşarken, Pazartesi günüyle birlikte soğumaya başlayacak.

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi Hidromettsentr bilim uzmanı Roman Vilfand, mevsim normallerinin üstünde olan hava sıcaklıklarının Pazartesi günü de devam edeceğini belirtirken, Salı günü itibariyle başkent havasının giderek alışılmış soğuklara geri döneceğini bildirdi.

Pazartesi günündeki ilk iş gününün artı 12 derecelik sıcaklıklarla açık ve güneşli bir havaya sahip olacağını tahmin ettiklerini söyleyen Vilfand, salı gününden itibaren Moskova’da havanın daha bulutlu olacağını ve hafif sağanak yağışların başlayacağını vurguladı.

“Atmosferik basınç hala yüksek olacak. Ardından 12 Ekim’de azalmaya başlayacak. Başkentte hava sıcaklıkları yeni haftada  gündüz artı 7 ile 12 derece olarak tahmin ediliyor” diyen uzman, bulutlu havalar nedeniyle gecelerin daha da ısınacağını, gece sıcaklıklarının yeni haftada artı üç ila sekiz derece arasında olacağını söyledi.

Moskova’da Salı günü bulutlu bir havanın meydana geleceği tahmin edilirken, gündüz hava sıcaklıkları artı 13 derece kadar çıkabilecek.

Çarşamba gününden itibaren sağanak yağışların başlayacağı başkentte hava sıcaklıklarının gündüz artı 9 ile 11 derece seviyesinde olacağı, gece sıcaklıklarının artı 5 derece olacağı ifade edilen Hidromettsentr açıklamasında, Perşembe gününde de yağmur beklendiği, sıcaklıkların ise artı 9 derece civarında olacağının tahmin edildiği eklendi.

Moskova’da Cuma günü ise gündüz artı 8 ila 9 derece hava sıcaklıkları beklenirken, kısa süreli sağnak yağışlarının meydana gelmesi ise muhtemel.

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi Hidromettsentr’a göre yeni haftada geceleri don olayları ise beklenmiyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Zorunlu tatile girecek işletmelere hükümet yardımı gelecek

Rusya Hükümeti, zorunlu tatil günleri olarak ilan edeceği 30 Ekim- 7 Kasım tarihleri arasında faaliyetlerinin kısıtlanacağı işletmeler için maddi yardım sağlayacak.

Meteoroloji, Moskova için sarı alarm verdi

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi (Hidromettsentr), cuma akşamına kadar sert esecek rüzgarlar nedeniyle Moskova ve Moskova Bölgesi hava durumu için “Sarı Alarm” ilan...

Rusya’da yeni COVID-19 mutasyonu paniği

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi’ne (Rospotrebnadzor) bağlı Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü, ülkedeki coronavirüs hastaları arasında AY.4.2 isimli Delta...

Rusya’da yıllık enflasyon yüzde 7,8’e ulaştı

Rusya Federal İstatistik Servisi Rosstat, ülkede 12-18 Ekim arasındaki dönemde haftalık enflasyon oranlarındaki artışın yüzde 0,22'den yüzde 0,26'ya yükseldiğini belirterek, Rusya’da yıllık...