21 Ekim 2021
Ana Sayfa Yerel Rosturizm, Putin’in tatil yaptığı yerlere tur düzenleyecek

Rosturizm, Putin’in tatil yaptığı yerlere tur düzenleyecek

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm), tur operatörleriyle birlikte Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in dinlenmeyi sevdiği Sibirya’nın çeşitli bölgelerinde yeni bir ulusal turizm rotası çizerek tur paketi hazırlayacak.

Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova, kişisel Instagram hesabında Putin’in doğum gününü kutlayarak turizm ve otelcilik sektörüne verdiği destek için teşekkür ettiği paylaşımında, “Ülkemizde aktif seyahat için modayı kendiniz şekillendirmeniz harika. Balık tutma ve doğa yürüyüşleri milyonlarca turiste Rusya’nın güzelliğini keşfetme konusunda ilham veriyor” ifadelerini kullandı.

Rosturizm ekibinin Rus liderin Sibirya Bölgesi’nde yapmayı sevdiği tatile benzer yeni tatil rotaları üzerinde çalıştığını vurgulayan Doguzova, “Turistlerden Devlet Başkanımızın nereye seyahat ettiği konusunda çok soru ve talep var. İnsanlar, Vladimir Putin’in tatilinden paylaşılan görüntülere hayran kalıyor ve oraları ziyaret etmek istiyor. Bu nedenle Rosturizm ve önde gelen Rus tur operatörlerimiz Devlet Başkanımızın dinlenmeyi sevdiği yerlere yeni bir ulusal turist rotası oluşturmak için bir girişimde bulundu” diye konuştu.

Alternatif turizm çatısı altında trekking gibi doğaseverlerin ilgisini çekecek tur paketleri projesinin bu yıl Rosturizm’in bir sonraki uzman konseyinde ele alınacağını vurgulayan Doguzova, bu projenin Sibirya’nın birkaç bölgesinde gerçekleştirilmesinin planlandığının altını çizdi.

Bununla birlikte şu anda ülke çapındaki mevcut turistik rotaları revize ettiklerini ve özel sektörle birlikte Rus ve yabancı turistler arasında popüler olacak yeni rotalar planladıklarını da aktaran Rosturizm Başkanı, “Zaten bu yıl modern bir turistin ihtiyaçlarını dikkate alarak turist rotaları düzenleme standartlarını güncelleyeceğiz. Bu nedenle, böyle bir rota tüm kural ve standartlara göre donatılacak. Turistlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak altyapıyla birlikte mükemmel bir rehber, konforlu bir ulaşım ve konaklamaya kadar tüm turistik gereklilikler üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Federal Turizm Ajansı, gelecek yıldan itibaren bölgelere ve işletmelere sübvansiyonlar yoluyla tur paketi ve rotaları konusunda akreditasyon yardımı planladıklarını açıklamıştı.

Ajans, toplamda 2024 yılına kadar ülkenin tüm bölgelerinde binden fazla turist rotasının akredite edilmesi ve donatılmasını planlarken, turizm alanındaki projelerde verilecek hibe desteği için 5,3 milyar ruble sağlamayı hedefliyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da COVID-19 vakaları çığrından çıktı

Rusya Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi tarafından yapılan açıklamada, son bir günde ülkede 36 bin 339 yeni coronavirüs vakası tespit edildiği belirtilirken,...

Zorunlu tatile girecek işletmelere hükümet yardımı gelecek

Rusya Hükümeti, zorunlu tatil günleri olarak ilan edeceği 30 Ekim- 7 Kasım tarihleri arasında faaliyetlerinin kısıtlanacağı işletmeler için maddi yardım sağlayacak.

Meteoroloji, Moskova için sarı alarm verdi

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi (Hidromettsentr), cuma akşamına kadar sert esecek rüzgarlar nedeniyle Moskova ve Moskova Bölgesi hava durumu için “Sarı Alarm” ilan...

Rusya’da yeni COVID-19 mutasyonu paniği

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi’ne (Rospotrebnadzor) bağlı Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü, ülkedeki coronavirüs hastaları arasında AY.4.2 isimli Delta...