21 Ekim 2021
Ana Sayfa Gündem Wildberries Letonya, Litvanya ve Estonya pazarlarına girdi

Wildberries Letonya, Litvanya ve Estonya pazarlarına girdi

Rusya’nın en büyük çevrimiçi perakendecisi Wildberries, Letonya, Litvanya ve Estonya’da satışlara başladığını duyurdu.

Şirketin Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, bu ülkelerin vatandaşlarının lt.wildberries.ru, lv.wildberries.ru ve ee.wildberries.ru internet siteleri üzerinden İngilizce ve Rusça sipariş verebilecekleri bildirilirken, iOS ve Android için mobil uygulamaların yakında kullanıma sunulacağı da ifade edildi.

Bu ülkelerdeki müşterilerin Wildberries platformu üzerinden yaklaşık 50 bin markadan 10 milyon farklı ürün satın alabilecekleri belirtilen açıklamada, giyim, ayakkabı ve aksesuarla birlikte  kozmetik, parfümeri, çocuk oyuncakları, ev aletleri, kitap, kırtasiye malzemeleri ve ev eşyaları siparişi verebilecekleri vurgulandı.

Satın alınan ürünlerin teslimatının uluslararası lojistik operatörleri tarafından gerçekleştirileceğini de söyleyen Wildberries, ayrıca Estonya’da 270, Letonya’da 210 ve Litvanya’da 300 ortak ürün teslimat noktasından ürün temin edilebileceğini, bununla birlikte kurye hizmetinin de sunulacağını aktardı.

Wildberries Basın Servisi, Baltık ülkelerinde yaşayan birçok Rus vatandaşının olduğunu  söylerken , tanıdık Rus ürünlerine ilgi gösteren büyük bir kitlenin de bulunduğunun altını çizdi.

Rusya’nın en büyük alışveriş platformu Wildberries, şu anda 17 ülkede aktif olarak faaliyet gösteriyor. 2021 yılında dış pazarlardaki girişimlerini artıran şirket, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İspanya ve İtalya dahil olmak üzere yedi ülkenin pazarlarında çalışmaya başladığını ilan etmişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Zorunlu tatile girecek işletmelere hükümet yardımı gelecek

Rusya Hükümeti, zorunlu tatil günleri olarak ilan edeceği 30 Ekim- 7 Kasım tarihleri arasında faaliyetlerinin kısıtlanacağı işletmeler için maddi yardım sağlayacak.

Meteoroloji, Moskova için sarı alarm verdi

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi (Hidromettsentr), cuma akşamına kadar sert esecek rüzgarlar nedeniyle Moskova ve Moskova Bölgesi hava durumu için “Sarı Alarm” ilan...

Rusya’da yeni COVID-19 mutasyonu paniği

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi’ne (Rospotrebnadzor) bağlı Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü, ülkedeki coronavirüs hastaları arasında AY.4.2 isimli Delta...

Rusya’da yıllık enflasyon yüzde 7,8’e ulaştı

Rusya Federal İstatistik Servisi Rosstat, ülkede 12-18 Ekim arasındaki dönemde haftalık enflasyon oranlarındaki artışın yüzde 0,22'den yüzde 0,26'ya yükseldiğini belirterek, Rusya’da yıllık...