21 Ekim 2021
Ana Sayfa Gündem Erdoğan'ın Rusya ziyareti 29 Eylül'de

Erdoğan’ın Rusya ziyareti 29 Eylül’de

Yakın zamanda Kremlin Basın Sözcüsü Dmitry Peskov’un paylaştığı Erdoğan-Putin görüşmesinin 29 Eylül 2021 Çarşamba günü Soçi’de gerçekleştirileceği bildirildi.

T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretinin günü birlik çalışma ziyareti olduğu ifade edilirken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yapılacak zirvede toplantı gündeminin çok geniş kapsamlı olacağı biliniyor.

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitry Peskov, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i ziyareti ile ilgili ön hazırlıkların başladığını duyurmuştu.

Peskov gerçekleştirilecek ziyaret için kapsamlı bir gündemin hazırlandığını doğrularken, Erdoğan’ın Rusya’ya yapacağı çalışma ziyareti sırasında ikili ilişkiler ve Suriye meselelerinin görüşülmesinin planlandığını açıkladı.

Gazetecilere verdiği demeçte “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya Federasyonu’na bir çalışma ziyareti hazırlanıyor. Uzun zamandan bu yana en kapsamlı gündem konuları ve çok yönlü ikili ilişkilerin görüşüleceği yoğun bir görüşme olacak. İki liderin bu bağlamda her zaman konuşacak çok şeyleri var. Ama tabii ki Suriye ve diğer bölgesel çatışmalar öncelikli” diyen Peskov, ziyaretin tam tarihi hakkında net bir bilgi vermedi.

Daha önce Erdoğan‘ın 19-22 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında Amerika Birleşik Devletleri’ni (ABD) ziyaret etmesinin planlandığı açıklanmıştı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Zorunlu tatile girecek işletmelere hükümet yardımı gelecek

Rusya Hükümeti, zorunlu tatil günleri olarak ilan edeceği 30 Ekim- 7 Kasım tarihleri arasında faaliyetlerinin kısıtlanacağı işletmeler için maddi yardım sağlayacak.

Meteoroloji, Moskova için sarı alarm verdi

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi (Hidromettsentr), cuma akşamına kadar sert esecek rüzgarlar nedeniyle Moskova ve Moskova Bölgesi hava durumu için “Sarı Alarm” ilan...

Rusya’da yeni COVID-19 mutasyonu paniği

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi’ne (Rospotrebnadzor) bağlı Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü, ülkedeki coronavirüs hastaları arasında AY.4.2 isimli Delta...

Rusya’da yıllık enflasyon yüzde 7,8’e ulaştı

Rusya Federal İstatistik Servisi Rosstat, ülkede 12-18 Ekim arasındaki dönemde haftalık enflasyon oranlarındaki artışın yüzde 0,22'den yüzde 0,26'ya yükseldiğini belirterek, Rusya’da yıllık...