29 Temmuz 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova’ya bu hafta Afrika sıcaklıkları geliyor

Moskova’ya bu hafta Afrika sıcaklıkları geliyor

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Evgeny Tishkovets, Moskova da dahil Rusya’nın tüm merkez bölgesine Afrika sıcaklıklarının geleceği konusunda uyardı.

“Orta Rusya Ovasında Afrika sıcaklıkları ve kuraklık hissedilecek. Gökten bir damla yağmur suyu düşmeyecek” diyen Tishkovets, başkentte Pazartesi günü termometrelerin artı 31 ile artı 33 dereceleri göstereceğini, salı günü sıcaklıkların  artı 33 ile artı 35 derece olacağını, çarşamba, perşembe ve cuma günlerinde ise artı 34 ile 36 derece hava sıcaklıkları beklendiğini vurguladı.

Tishkovets, Moskova’daki haziran ayı hava sıcaklıklarının en son 1901’de kaydedilen artı 34,7 derecelik rekoru bu ay geçebileceğini tahmin ettiklerini ifade etti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus ekonomisi yılın ilk yarısında yüzde 4,6 büyüdü

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülke ekonomisinin haziranda yüzde 8,5, ikinci çeyrekte ise yüzde 10,1 büyüdüğü belirtildi.

Çalışma Bakanlığı işsizlik oranlarında azalma olduğunu açıkladı

Rusya Federasyonu Çalışma Bakanlığı, ülkedeki kayıtlı işsiz sayısının 2021'in başına göre yüzde 60 oranlarında azaldığını açıkladı.Bakanlık tarafından hazırlanan...

Rusların nakit döviz talebi azaldı

Rusların mayıs ayında toplam nakit döviz talebi bir önceki aya göre yüzde 9 azalarak 3,2 milyar dolar oldu. Rusya...

T.C Ticaret Bakanı, Kazan’da Türk iş insanları ile bir araya geldi

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Rusya ve İslam ülkeleri ekonomi temsilcilerini buluşturan “12. Kazan Summit 2021” zirvesinin ana oturumunda konuşmak için...