13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Yerel Uzun mayıs tatilleri Rusların cüzdanlarını nasıl etkiliyor

Uzun mayıs tatilleri Rusların cüzdanlarını nasıl etkiliyor

Rusya’da çevrimiçi finans platformu Webbankir tarafından yapılan anketin sonuçları, Rusların üçte birinin uzun mayıs tatilleri nedeniyle gelir kaybı yaşayacağını gösterdi.

Webbankir anketine katılanların yaklaşık yüzde 56,6’sı, uzatılan tatil günlerinin mali durumlarını hiçbir şekilde etkilemeyeceğine inanırken, katılımcıların yüzde 33,8’i gelirlerinin bu dönemde düşebileceğinden korkuyor.

Genel olarak çalışan nüfusun gelirlerinde olumsuz bir durum yaşamayacağını belirttiği ankete katılan yüzde 9,6’lık kısım ise mayıs tatilinde daha fazla kazanabileceklerini düşünüyor.

Finans platformu tarafından yapılan anket, aynı zamanda Rusların mayıs planlarında önemli bir değişiklik olmadığını da belirledi. Buna göre katılımcıların büyük çoğunluğu (yüzde 67,8), önceden planladıkları gibi mayıs tatillerini evlerinde geçiriyor.

Katılımcıların dörtte birinin (yüzde 27,3) şehir dışına çıkacağını işaret ettiği ankette, yüzde 3,5’lik kısım ise şehir dışına gezi faaliyetleri planlıyor.

Yurtdışına uçuşlarda birçok kısıtlamanın devam ettiği ülkede, anket katılanlarının sadece yüzde bir buçuğu yurt içi veya yurtdışı tatili planladığını belirtti.

Rusya’da uzun zamandan bu yana ilk kez birleştirilen mayıs tatillerinin bir gelenek olmasını isteyen katılımcıların oranı neredeyse yüzde 46’a ulaştı.

Nisan ayının sonunda Rusya genelinde bin 500 çalışanın katıldığı anketin sonuçları, çalışanların 57,1 ‘inin uzun mayıs tatilleri uğruna yılbaşı tatil günlerinden fedakarlık yapmak istemediklerini de kaydetti. 

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...