13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Gündem Putin, turizm geri ödeme programını uzattı

Putin, turizm geri ödeme programını uzattı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’da devlet tarafından uygulanan turizm geri ödeme programının (Cashback) 2021 yılının sonuna kadar uzatılmasına karar verdi.

Kremlin resmi internet sayfasında yer alan belgede, Devlet Başkanı tarafından Rus hükümetinin Rusya’da uygulanan turizm geri ödeme programının üçüncü aşamasının yıl sonuna uzatılması çalışmalarının 15 Mayıs’a kadar tamamlanması talimatı verildi.

İç turizmi desteklemek için yerli turistlerin tatil harcamalarının bir kısmını karşılayan programa aynı zamanda yaz çocuk kampları harcamaları da eklendi.

Putin, Rusya’da devlet iştirakli yarışmalarda dereceye giren vatandaşlarla birlikte COVID-19 ile mücadelede gönüllü olarak çalışanların da program dahiline alınması talimatını verdi.

Rusya’da devlet tarafından uygulanan turizm geri ödeme programının üçüncü aşaması 18 Mart itibariyle başladı.  Buna göre 15 Haziran ile 30 Haziran arasındaki tarihlerde ülke sınırları içinde yapılacak tatil masraflarının yüzde 20’si devlet tarafından vatandaşlara geri ödeniyor.

Bununla birlikte Vladimir Putin,turizm geri ödeme programının da içinde bulunduğu ulusal program ve projelerde genç nüfusu destekleyecek yeni etkinliklerin düzenlenmesi talimatı verdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...