13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Gündem Rusya'da COVID-19 vakaları düşüyor

Rusya’da COVID-19 vakaları düşüyor

Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi’nin verilerine göre, Rusya’da bugün tespit edilen günlük COVID-19 vaka sayısı Eylül 2020’den bu yana en düşük seviyeye ulaştı.

Merkezin Telegram kanalından paylaşılan haberde, gün içinde Rusya’nın 82 bölgesinde 7 bin 770 coronavirus enfeksiyonu vakası tespit edildiği açıklandı.

Ayrıca Rusya’da COVID-19 enfeksiyonu nedeniyle son 24 saatte 337 ölüm kaydedilirken, 6 bin 755 kişinin de iyileştiği vurgulandı.

Rusya’daki coronavirus vakalarının çoğu, 2050 vaka sayısı ile Moskova’da meydana gelirken, St. Petersburg’ra 709 coronavirus vakasına rastlandı. Moskova’nın bölgelerinde vaka sayısı ise 220 oldu.

Toplamda, pandeminin başlangıcından bu yana, Rusya’da 4 milyon 839 bin 514 coronavirus vakası tespit edildi. Tüm dönem boyunca Rusya’da coronavirus enfeksiyonu nedeniyle meydana gelen ölüm sayısı ise 111 bin 535 olarak kaydedildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...