10 Nisan 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova'da Türk bayraklı sürücüler trafiği bir birine kattı

Moskova’da Türk bayraklı sürücüler trafiği bir birine kattı

Türk bayraklı çok sayıda araç Varshavskoe otoyolunda tehlikeli manevralar yapınca hem Rus basınına hem de trafik polisinin takibine takıldı.

Moskova Yönetimi Ulaştırma ve Alt Yapı Departmanı tarafından yapılan açıklamada “Varshavskoe otoyolunda pazar günü saat 15:30’da trafik akışını engelleyen birkaç araba bulunuyordu. Otomobiller tehlikeli manevralar yaptılar, aracı geri geri sürüyor, aniden durarak ardından otoyoldaki trafiği durduruyorlardı. Trafik organizasyon merkezi, suçluların markalarını ve plaka numaralarını tespit etti.” Denildi.

Açıklamada “Trafik organizasyon merkezi tüm materyallerini Moskova Devlet Trafik Müfettişliğine aktaracak ve ihlal edenler, muhtemelen suçlu olmak üzere adalete teslim edilecek.” ifadelerine de yer verildi.

Öte yandan yayınlanan görüntüleri veren Rus haber kanalları tehlikeli hareketlerde bulunan Türk bayraklı araçların bir düğün korteji olduğu ve sürücülerin Azerbaycanlı olduğu belirtildi.

Moskova ulaştırma departmanı, trafikte bu tür hareketlerin diğer araçların güvenliğini tehdit ettiği için karayollarında “kesinlikle kabul edilemez” olduğu vurguladı.

Rus haber ajansı Ria Novosti’nin haberine göre İçişleri Bakanlığı’nın Moskova yönetiminin daha sonra bildirdiğine göre, trafiği aksatanlar Artyukhina Caddesi’nde bir saat içinde gözaltına alındı. 

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya, ABD’yi “sorumlu” yaklaşıma davet etti

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD'ye, Ukrayna meselesinde "sorumlu" yaklaşım sergileme çağrısında bulunduRus Ria haber ajansına konuşan...

Moskova’da ücretsiz Wi-Fi ağı genişliyor

Moskova Belediyesi Başkan Yardımcısı Natalya Sergunina, başkentte ücretsiz internet ağının geliştiğini ve tiyatrolarında ücretsiz Wi-Fi hizmeti sağlanacağını açıkladı.Moskova’da...

Sputnik V aşısının koronavirüse karşı koruma ömrü açıklandı

Sputnik V aşısı, koronavirüse karşı kaç yıl koruma sağlayacak? aşıyı geliştiren merkez tarafından açıklandı...Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı Gamaleya...

Rusya’da uluslararası perakende zincirlerinin sayısı azalıyor

Rusya'da faaliyet gösteren en büyük emlak firmalarından olan Knight Frank tarafından yapılan araştırmalara göre, 2021 yılında Rusya perakende pazarına daha az uluslararası...