1 Mart 2021
Ana Sayfa Ekonomi Çalışma Bakanlığı : 220 bin kişi yeniden istihdam edilecek

Çalışma Bakanlığı : 220 bin kişi yeniden istihdam edilecek

Rusya Çalışma Bakanı Yardımcısı Yelena Muhtiyarova “2020 yılında işini kaybeden 220 bin kişi , yapılacak destekle istihdam edilecek” dedi.  Muhtiyarova, Rusya’daki işgücü piyasası durumunun istikrarlı bir şekilde düzeldiğini belirtti.

İşgücü piyasası istikrara kavuşuyor

Muhtiyarova bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Çalışma Bakanlığı işsizlik oranında daha fazla düşüş bekliyor. İstihdamı desteklemek için alınan önlemler, ülkedeki işsizliğin azaltılmasında önemli bir rol oynadı” diye konuştu.

2021 yılında istihdam destek tedbirlerinin yeni bir araçla, yani istihdam sübvansiyonlarıyla destekleneceğini kaydeden Muhtiyarova “Bu sayede 2020 yılında işini kaybeden 220 bin vatandaş istihdam edilecek” şeklinde konuştu.

Rusya Federal İstatistik Servisi (Rosstat) daha önce Ocak 2021’de işsizliğin azaldığını açıklamıştı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Gazprom’un doğal gaz üretimi ve ihracatı ocak-şubat döneminde yükseldi

Rus enerji şirketi Gazprom, doğal gaz üretiminin yılın ilk iki ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 artarak 89,9 milyar metreküp,...

Kremlin de duyurdu: Putin ile Erdoğan online temel atacak

Kremlin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Akkuyu Nükleer Santrali'nin 3. ünitesinin temel atma törenin online formatta gerçekleştirileceğini...

Rusya Twitter’ı “Rus yasalarını kasten ihlal etmekle” suçladı

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), sosyal medya sitesi Twitter’ı Rusya’nın yasalarını kasıtlı bir şekilde ihlal etmekle suçladı.

Moskova’da Türk bayraklı sürücüler trafiği bir birine kattı

Türk bayraklı çok sayıda araç Varshavskoe otoyolunda tehlikeli manevralar yapınca hem Rus basınına hem de trafik polisinin takibine takıldı.