1 Mart 2021
Ana Sayfa Spor Cherchesov : Aşı için son karar oyuncuların

Cherchesov : Aşı için son karar oyuncuların

Rusya A Milli Futbol Takımı Antrenörü Stanislav Cherchesov, takımın koronavirüse karşı aşı olması konusunda son kararın oyunculara ait olduğunu söyledi.

Rusya Milli takımı hocası Cherchesov, takıma toplu aşılama konusunda bir dayatmanın olmayacağını, aşı ile ilgili kararı oyuncuların alacağını açıkladı.

Antalya’da açıklama yaptı

Stanislav Cherchesov, bir çok Rus takımının kamp yaptığı Antalya’da basın toplantısı düzenledi. Tücrübeli hoca, milli takımın herhangi bir oyuncusu ile koronavirüs enfeksiyonuna karşı aşılama konusunda henüz konuşmadığını söyledi.

Hem oyuncuların hem kulüplerin fikri önemli

Teknik direktör Cherchesov bu sorunun çok önemli olduğunu belirterek “Koronavirüse karşı aşılama, hastalık riskini azaltır. Oyunculara gelince, burada hem kendilerinin hem de oynadıkları kulüplerin görüşü önemlidir. Bu nedenle, herkes kararını kendisi versin” dedi.

Cherchesov, antrenör kadrosunun görevinin, kamp sırasında oyuncular üzerinde yapılan  testin pozitif çıkması durumunda bir yedek bulmak olduğunu bildirdi.

Stanislav Cherchesov, koronavirüs enfeksiyonuna karşı aşılanmıştı. Ayrıca, Rus milli futbol takımı doktoru Eduard Bezuglov da aşı yaptırmıştı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Vietnam Moskova Büyükelçiliği, Sputnik V aşısı yaptırdı

Moskova'daki Vietnam Büyükelçiliği çalışanları, COVID-19 koronavirüs enfeksiyonuna karşı Sputnik V aşısı yaptırdı.Daha önce Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı, tüm...

Emeklilik başvuruları daha sık reddedilmeye başladı

Rusya Emeklilik Fonu, vatandaşların emeklilik başvurularını daha sık reddetmeye başladı.Emeklilik Fonu’nun 2019 yılı hakkında ilk yıllık raporunda yer...

Konteyner sıkıntısı ithal ürünlerin fiyatları arttırabilir

Lojistik sektöründe son zamanlarda yaşanan konteyner kıtlığı, lojistik firmalarının navlun oranlarını artırdı.Bunun sonucunda Rusya’da ithal giyim, ayakkabı, mobilya, gıda, elektronik ve ev...

Gorbaçov: Putin ve Biden’ın bir araya gelmesi gerekiyor

Sovyetler Birliği son Devlet Başkanı Mihail Gorbaçov, Rusya ve ABD liderlerinin görüşmesi gerektiğini belirtti.Gorbaçov, İki ülkenin liderlerinin özellikle...