12 Haziran 2021
Ana Sayfa Ekonomi Hazin, Rusya ekonomisi için kara tablo çizdi

Hazin, Rusya ekonomisi için kara tablo çizdi

Ekonomist ve Ekonomik Araştırma Vakfı’nın Başkanı Mihail Hazin, Rusya ekonomisi için kara tablo çizdi. Hazin, hükümetin ekonomi politikasında köklü bir değişiklik yapmaması durumunda ülkenin daha uzun yıllar krizde kalacağını belirtti.

Ekonomist ve Ekonomik Araştırma Vakfı’nın Başkanı Mihail Hazin, ekonomi politikasında köklü değişiklik yapılmaması durumunda, Rusya’da ekonomik krizin derinleşeceğini ileri sürdü.

“Kriz çoktan başladı”

Hazin bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Büyük bir kriz çoktan başladı ve “liberallerin politikası” durumu daha da kötüleştiriyor. Böyle bir durumda “hava yastığı” düşünülmesi gerekiyor” dedi.

“Risk var ama şiddetlenmesi beklenmemeli”

Hazinin meslektaşı Gaidar Ekonomi Politikaları Enstitüsü’nün kıdemli uzmanı Sergey Zhavoronkov duruma daha iyimser baktığını belirterek “Bir risk var ama krizin gerçek anlamda şiddetlenmesi beklenmemeli” açıklamasını yaptı.

Mihail Hazin, eski Rusya Devlet Başkanı Boris Yeltsin’in yönetiminde görev aldı.  1997 yılında, devlet başkanına 1998 krizi hakkında bir uyarı raporu sundu.  Daha sonra 2008 küresel mali krizinin uzun süreceğini tahmin etmişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Sobyanin, Moskova’da 20 Haziran’a kadar tatil ve çeşitli önlemler ilan etti

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, başkentte artan COVID-19 vakaları nedeniyle 20 haziran Pazar gününe kadar tatil ilan etti.Sobyanin,...

Rusya buğdayda ihracat vergisini artırıyor

Rusya Federasyonu Tarım Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 16 Haziran'dan itibaren buğday ihracatına yönelik ihracat vergisinin ton başına 33,3 dolara yükseltileceği duyuruldu.

CSKA Moskova, Litvanyalı basketbolcu Marius Grigonis’i transfer etti

Rusya'nın CSKA Moskova Basketbol Takımı, Litvanyalı şutör Marius Grigonis'i kadrosuna kattı.Avrupa'nın en başarılı basketbol takımları arasında gösterilen CSKA...

Microsoft Rusya, çalışan sayısını son beş yılda yarıya indirdi

Dünyaca ünlü yazılım şirketi Microsoft, Rusya'daki çalışan sayısını 2016 yılından bu yana yarı yarıya indirdiği açıklandı.Kurumsal stratejideki yaptığı yenilikler...