16 Ocak 2021
Ana Sayfa Ekonomi Maliye Bakanlığı, vergi indirimi iddialarına açıklık getirdi

Maliye Bakanlığı, vergi indirimi iddialarına açıklık getirdi

Rusya Maliye Bakanlığı vergi indirimi iddiaları konusunda açıklama yaptı. Maliye Bakanı Yardımcısı Aleksey Sazanov, uzun vadeli kaynaklar olmadığı için şu anda vergi indirimi potansiyelinin olmadığını belirtti.

Maliye Bakanlığı, Rusya’daki vergi yükünü azaltma olasılığını değerlendirdi.

Rusya’da vergi birçok ülkeden daha düşük

Rusya Federasyonu Maliye Bakanı yardımcısı Aleksey Sazanov, Rusya’daki vergi yükünün seviyesinin birçok ülkeden daha düşük olduğunu ve uzun vadeli kaynaklar olmadığı için şu anda önemli bir azalma potansiyelinin olmadığını belirtti.

“Vergi indirimi azaltma potansiyeli yok”

Sazanov yaptığı açıklamada “Dünya ekonomileriyle ve diğer ülkelerle karşılaştırırsak, o zaman vergi yükü düzeyimiz engelleyici, mali yük olmaktan uzaktır. Devletin, vergi yükünü önemli ölçüde azaltma potansiyeli yoktur” ifadelerine yer verdi.

Bakan yardımcısı açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Uzun vadeli kaynak yok”

“Sorun şu ki, vergi yükü bir veya iki yıl azaltılamaz. Uzun vadeli bir önlem olmalı. Devletin vergi yükünü azaltma konusundaki uzun vadeli potansiyelinden bahsediyorsak, o zaman böyle uzun vadeli bir potansiyel yok. Şu anda herhangi bir fazlalık varsa, tabii ki bu düzeltilmeli. Ekonominin gelişimine yönlendirilmeli, ayrıca mali tedbirler uzun vadeli olmalı ve bu uyarıcı tedbirler için uzun vadeli bir kaynağımızın olduğunu anlamalıyız. Ancak şu an için bu kadar uzun vadeli kaynakları görmüyorum” ifadelerine yer verdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Khimki, Kurtinaitis’ın görevine son verdi

Rusya'nın Khimki Basketbol Takımı, başantrenör Rimas Kurtinaitis ile başarısız sonuçlar nedeniyle yollarını ayırdı.Khimki Kulübü, alınan olumsuz sonuçlar nedeniyle 60...

Rusya’nın uluslar arası rezervleri pandemiye rağmen arttı

Rusya'nın uluslar arası rezervleri 2020 yılında pandemiye rağmen, 2019'a kıyasla yüzde 7,6 oranında artarak 600 milyar dolara yaklaştı.

Rusya Sayıştay Başkanı’dan ilginç dolar yorumu geldi

Rusya Sayıştay Başkanı Kudrin'den dolar konsunda ilginç yorum geldi.Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin "ABD doları, 30-40 yıl daha dünyanın rezerv para birimi olacak" dedi.

Popova: İngiltere benzeri mutasyon bizde Haziran’da tespit edildi

Rospotrebnadzor Başkanı Anna Popova İngiltere benzeri mutasyon, Rusya topraklarında Haziran ayında tespit edilmişti” dedi.Rusya Federasyonu topraklarında koronavirüsün yaklaşık...