16 Ocak 2021
Ana Sayfa Ekonomi Rusya’da para dolaşımı kontrolünde yeni dönem

Rusya’da para dolaşımı kontrolünde yeni dönem

Mali İzleme Federal Servisi (Rosfinmonitoring), Rusya’da nakit ve nakit olmayan para dolaşımı kontrolüne ilişkin yeni yasa getirdi. Yürürlüğe giren yasal değişikliklerin, bankalar ile müşterileri arasındaki ilişkileri etkilemeyeceği açıklandı.

Rosfinmonitoring, nakit kontrolü için yeni yasal düzenlemeler yaptı.

Yürürlüğe giren yasal değişiklik  

Kanun, nakit çekimlerinin zorunlu kontrolünün yanı sıra, üç milyon Rubleden başlayan gayrimenkul işlemleri için, nakit ve gayri nakdi ödemelerin zorunlu kontrolünü sağlıyor.

Rosfinmonitoring, mevcut yasalara göre, bankaların ve diğer kuruluşların, müşteriler tarafında herhangi bir ek işlem yapmadan, nakit para akışı hakkında bilgi ilettiğini belirtti.

Banka ve müşteri ilişkileri etkilenmeyecek

Mali İzleme Federal Servisi tarafından yapılan açıklamada “ Bu değişikliklerin yürürlüğe girmesi, bankalar ve diğer yetkili kuruluşlarla müşteri ilişkileri modelinde bir değişikliğe yol açmayacak” denildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Khimki, Kurtinaitis’ın görevine son verdi

Rusya'nın Khimki Basketbol Takımı, başantrenör Rimas Kurtinaitis ile başarısız sonuçlar nedeniyle yollarını ayırdı.Khimki Kulübü, alınan olumsuz sonuçlar nedeniyle 60...

Rusya’nın uluslar arası rezervleri pandemiye rağmen arttı

Rusya'nın uluslar arası rezervleri 2020 yılında pandemiye rağmen, 2019'a kıyasla yüzde 7,6 oranında artarak 600 milyar dolara yaklaştı.

Rusya Sayıştay Başkanı’dan ilginç dolar yorumu geldi

Rusya Sayıştay Başkanı Kudrin'den dolar konsunda ilginç yorum geldi.Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin "ABD doları, 30-40 yıl daha dünyanın rezerv para birimi olacak" dedi.

Popova: İngiltere benzeri mutasyon bizde Haziran’da tespit edildi

Rospotrebnadzor Başkanı Anna Popova İngiltere benzeri mutasyon, Rusya topraklarında Haziran ayında tespit edilmişti” dedi.Rusya Federasyonu topraklarında koronavirüsün yaklaşık...