17 Ocak 2021
Ana Sayfa Gündem İçişleri Bakanlığı: Siber suçların artışı, ağır suçları da artırdı

İçişleri Bakanlığı: Siber suçların artışı, ağır suçları da artırdı

İçişleri Bakanlığı “Rusya’da siber suçların artışı, ağır suçların da armasına neden oldu” açıklamasını yaptı.

Rusya Federasyonu İçişleri Bakanı Vladimir Kolokoltsev, 2020’nin sonunda ağır suçların artışı üzerindeki ana etkinin, bilgi ve telekomünikasyon teknolojileri kullanılarak işlenen bu kategorideki suç sayısındaki artış olduğunu belirtti.

Çabaları hızlandırma gerekliliği

Bakan Kolokoltsev, bir dizi alanda çabaları hızlandırmak gerektiğini belirterek “Söz konusu öncelikle bilgisayar ve telekomünikasyon teknolojilerini kullanarak suç işleyenler de dahil olmak üzere, failleri tespit etme verimliliğini artırmak” diye konuştu.

Kolokoltsev, telekomünikasyon sektörü de dahil olmak üzere dolandırıcılık sayısındaki keskin artış nedeniyle, Rusya’da yıl boyunca genel olarak ciddi suçların arttığını söyledi.

Arama faaliyetlerinin önemine dikkat çekti

Bakan Kolokoltsev “Geçmiş yıllardaki ceza davalarının kontrol altında tutulması gerekiyor. Ön soruşturmanın askıya alınması için usul kararı verildikten sonra, operasyonel arama faaliyetleri sona erdirilmemelidir” açıklamasını yaptı.

Bakan açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Organize suç ve uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele konusu geçerliliğini korumaktadır. Ekonomik suç ve yolsuzlukla mücadele alanındaki konumumuzu güçlendirmek gerekiyor.”

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’nın Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçisi hayatını kaybetti

Rusya'nın Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçisi Sergey Kuznetsov 68 yaşında hayatını kaybetti.Büyükelçlik sosyal medya hesabından duyurdu

Karadeniz’de Rus bandıralı gemi battı

Karadeniz'in Bartın açıkların Rus bandıralı kuru yük gemisi battı. Üç filikada mahsur kalan gemi mürettebatının kurtarılması için çalışmalara başlandı. 5 kişi kurtarılırken,...

Dünyanın vaka sayısı 95 milyon sınırına dayandı

Dünyanın COVIC-19 vaka sayısı 95 milyon sınırına geldi. Virüs nedeniyle 2 milyon 31 bin 282 kişi hayatını kaybetti....

Rusya Büyükelçisinden, Türk Tabipler Birliği’ne Sputnik V tepkisi

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Erkhov, Türk Tabipler Birliği’nin  (TBB)  web sitesinde yer alan koronavirüs aşıları ile ilgili makelede, Sputnik V’ten  söz edilmemesine...