26 Kasım 2020
Ana Sayfa Gündem Putin: Pandemi nedeni olduğu işsizlik, dünya için büyük tehlike

Putin: Pandemi nedeni olduğu işsizlik, dünya için büyük tehlike

Rusya Devlet Başkanı Putin ” Pandemi neden olduğu işsizlik, dünya için büyük tehlike” açıklamasını yaptı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yaşanan toplu işsizlik ve yoksulluğun dünya için en büyük tehlikeler olduğunu belirtti.

G20 Zirvesi’ne video konferansla katıldı

Putin, Suudi Arabistan’ın dönem başkanlığındaki G20 Zirvesi’ne video konferans yoluyla katıldı. Covid-19 ile mücadelede G20 ülkelerinin önemine işaret eden Putin, “Ülkelerimiz, dünya ekonomisi için toplam 12 trilyon Dolar’lık teşvik paketi oluşturdu. Ayrıca, öncelikli tıbbi ihtiyaçlar için 21 milyar Dolar’lık seferberliğe katkıda bulunduk. Aşıların geliştirilmesi, üretimi ve dağıtımı için uluslararası iş birliği başlattık” dedi.

Büyük Buhran’dan sonraki en büyük ekonomik kriz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, G20 zirvesi

Rusya Devlet Başkanı Putin “Covid-19, dünyanın Büyük Buhran’dan bu yana karşılaşmadığı sistematik bir ekonomik kriz başlattı” şeklinde konuştu.

Salgının yayılmasını önlemek için uygulanan kısıtlamaların küresel ekonomiye önemli zararlar verdiğini anlatan Putin, “Salgın önlemleri nedeniyle Covid-19, dünyanın Büyük Buhran’dan bu yana karşılaşmadığı sistematik bir ekonomik kriz başlattı. Dünya, 2020’de eşi benzeri görülmemiş zorluklar yaşadı.” ifadelerini kullandı.

İşsizlik, yoksulluk dünya için büyük tehlike

Ekonomide yaşanan zorluklar nedeniyle dünyanın işsizlik ve yoksulluk tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını aktaran Putin, “Bazı olumlu sinyallere rağmen, salgın nedeniyle yaşanan toplu işsizlik ve yoksulluk dünya için en büyük tehlikeler. G20’nin rolü bu tehlikeleri bertaraf etmektir.” değerlendirmesinde bulundu. Putin konuşmasında, G20 ülkelerine Dünya Ticaret Örgütü nezdinde reform yapılması çağrısı da yaptı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Kremlin, toplu aşılama için tarih verdi

Kremlin, Rusya'da toplu aşılama ile ilgili tarih verdi. Sözcü Peskov yaptığı açıklamada, koronavirüse karşı aşılamanın yeni yıldan önce yapılabileceğini bildirdi.

Rus spot gazını, Türkiye’ye Engie temin edecek

Rusya'dan Türkiye'ye  ithal edilecek ilk spot boru gazını, Engie Enerji Ticaret ve Pazarlama AŞ temin edecek.Rus enerji şirketi...

Tambov Toz Fabrikası, medikal eldiven üretecek

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın basın servisinin haberine göre,  Tambov Toz Fabrikası Mayıs 2021’den itibaren medikal eldiven üretimine başlayacak. Medikal eldiven üretimi için...

Moskova Ziraat Bankası’nda bayrak değişimi

Moskova Ziraat Bankası görev değişimi oldu. Genel Müdür Ahmet Cemal Yıldırım Karadağ’a atandı. Yerine, bankanın Genel Müdürlüğü’den görevli Nurullah Bakır atandı.