26 Kasım 2020
Ana Sayfa Gündem Putin, Biden'ı neden henüz tebrik etmediğini açıkladı

Putin, Biden’ı neden henüz tebrik etmediğini açıkladı

Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD başkanlık seçimlerini önde göğüsleyen Joe Biden’ı neden henüz tebrik etmediğini açıkladı. Putin, tebrik etmek için resmi sonuçları beklediğini ifade etti.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD başkanlık seçimlerini kazanan Biden’ı tekrik etmek için resmi sonuçların açıklanmasını beklediğini bildirdi.

“Burada gizli neden yok”

Putin bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Resmi şeyler, yerleşik uygulamaya ve davanın yasal yönüne uygun olarak yapılmalıdır. Burada hiçbir gizli neden yok ve olağandışı olabilecek veya ilişkimizin daha fazla yıkılmasının altında yatan hiçbir şey yok” ifadelerine yer verdi.

“Moskova eski ve yeni başkana saygılıdır”

Rus lider ayrıca Moskova’nın hem mevcut ABD Başkanı Donald Trump’a hem de bu görevin adayı Joe Biden’a saygı duyduğunu da sözlerine ekledi.

3 Kasım’da Amerika Birleşik Devletleri’nde başkanlık seçimleri yapıldı. Ön verilere göre, Demokrat Parti adayı Biden seçimi önde tamamladı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Dünya genelinde vaka sayısı 61 milyona dayandı

Dünya genelinde Covid-19 tespit edilen vaka sayısı 61 milyona dayandı. Virüs nedeniyle 1 milyon 426 bin 843 kişi hayatını kaybetti.

Rusya’da günlük vaka sayısı arttı

Rusya'da koronavirüs günlük vaka sayısı iki günlük düşüşten sonra bugün arttışa geçti. Ülkede belirlenen günlük vaka sayısı 25 bin 487 oldu.

Brent petrol 48,64 dolar oldu

Brent petrol fiyatı, bugün saat 09.37 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,23 artışla 48,64 dolardan işlem gördü. Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 48,64 dolardan işlem görüyor.

Rus Bilim insanları, 3D yazıcıyla kıyafet tasarlayıp üretti

Rus bilim insanları, 3D yazıcıda termoplastik poliüretan giysiler tasarlayarak, ürünlerin özelliklerini alışılagelmiş tekstil ürünlerinin içeriklerine yakın üretmeyi başardı.RIA...