1 Aralık 2020
Ana Sayfa Ekonomi İkinci dalganın ticari faaliyetlere etkisi açıklandı

İkinci dalganın ticari faaliyetlere etkisi açıklandı

Salgında ikinci dalganın ticari faaliyetlere etkisi ile ilgili Rusya Maliye Bakanlığı açıklama yaptı. Bakanlık,  ikinci dalganın ticari faaliyetlerde azalmaya neden olmadığını bildirdi.

Rusya Federasyonu Maliye Bakanı Yardımcısı Vladimir Kolıçev, salgının ikinci dalgasının bir bütün olarak Rusya ekonomisindeki ticari faaliyette, düşüşe yol açmadığını belirtti.

“Bundan sonra ne olacağı aşı ve risklerin azalmasına bağlı”

Kolıçev, S&P Global Ratings 2020 Konferansı’nda bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Bundan sonra ne olacağı, hastalanma oranı ile durumun nasıl gelişeceğine, sağlık sistemi üzerindeki yüke, aşılara ve bu riskin azaltılmasına bağlı. Bu tür günlük verilere bakarken, ikinci dalganın bir bütün olarak ekonomide, bazı sektörlerde iş faaliyetlerinde düşüşe yol açmadı. Acağını da görmüyoruz. Elbette bu dikkat çekicidir” ifadelerine yer verdi.

Bakan Yardımcısı Kolıçev, yönetimin politikasının mevcut koşullara göre ayarlandığını belirterek  “Ekonomik yönetimin politikasının, önceki krizlerin aksine, olayların böylesine beklenmedik bir gelişimine hem para politikası hem de bütçe politikasına göre ayarlanmasında belirli bir rol görüyoruz. Ve bu uyum için temel fırsat, önceki yıllarda yapılan reformlarla yaratıldı” dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Pandemi döneminde, Rusların harcama alışkanlığı değişti

Merkez Bankası'nın yaptığı araştırmaya göre, Rusların Covid-19 salgını nedeniyle harcama alışkanlığı değişti. Rusların gıda dışı mal ve hizmetlere yönelik harcamaları azalırken, gıda...

Stavropol | Rusya Şehirleri | Ставрополь

Stavropol, Rusya’nın güneybatı kesiminde yer alan Stavropol Krayı’nın başkentidir. Kent, Rusya Federasyonu’nun güney batısında yer alıyor. Moskova’ya yaklaşık 1500 kilometre uzaklıktadır.

Altus Capital, Detskiy Mir’in yüzde 30’unu almak istiyor

Altus Capital yatırım şirketi, perakende şirketi Detskiy Mir’in yüzde 30 hissesini satın almak istediğini açıkladı.Altus Capital adlı yatırım...

Lokomotiv Moskova- Salzburg maçını Türk hakem yönetecek

Lokomotiv Moskova -Salzburg arasında oynananacak Şampiyonlar Ligi karşılaşmasını Türk hakm Ali Palabıyık yönetecek.UEFA'dan Türk hakem Ali Palabıyık'a görev...