1 Aralık 2020
Ana Sayfa Ekonomi Ozon, Sberbank’a 1 milyar cayma bedeli ödeyecek

Ozon, Sberbank’a 1 milyar cayma bedeli ödeyecek

Rusya merkezli e-ticaret şirketi Ozon, imzaladığı sözleşmeden çekilmek için Sberbank’a 1 milyar ruble cayma bedeli ödeyecek.

Ozon Holdings tarafından yapılan  ve Borsa Komisyonu’na gönderilen açıklamaya göre, Rusya merkezli e-ticaret şirketi Ozon, yaz başında imzaladığı sözleşmeden çekilmek için Sberbank’a 1 milyar ruble ödeyecek. 

İki şirket, farklı görüş bildirdi

Halka arz için yapılan anlaşmada, Sberbank’ın Ozon’a anlaşmayı feshedilmesi durumunda tazminat ödemesi gerektiğini bildirdi. Ozon ise Sberbank’a herhangi bir para ödeme zorunluluğunun olmadığını açıkladı. Ozon, eğer ki Sberbank’ın sözleşmesinin feshi için ödeme talep etmeye devam etmesi ve tarafların bu sorunu barışçıl bir şekilde çözememesi durumunda, konuyu yargıya taşıyacağını belirtti.   

Anlaşma sağlandı

12 Kasım’da banka ve e- ticaret şirketi, sözleşmenin tüm şartlarından feragat edilmesini ve ayrıca herhangi bir sözleşme dışı iddianın bulunmamasını sağlayan dostane bir anlaşma yaptı.  

Ozon ödemeyi kabul etti

Interfax’ın haberine göre sözleşmede,  “Ozon ve Sberbank herhangi bir ihlali kabul etmemiş olsalar da, uzlaşma çerçevesinde Ozon, Sberbank’a 1 milyar ruble para ödemeye kabul etti” maddesinin yer aldığı açıklandı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Pandemi döneminde, Rusların harcama alışkanlığı değişti

Merkez Bankası'nın yaptığı araştırmaya göre, Rusların Covid-19 salgını nedeniyle harcama alışkanlığı değişti. Rusların gıda dışı mal ve hizmetlere yönelik harcamaları azalırken, gıda...

Stavropol | Rusya Şehirleri | Ставрополь

Stavropol, Rusya’nın güneybatı kesiminde yer alan Stavropol Krayı’nın başkentidir. Kent, Rusya Federasyonu’nun güney batısında yer alıyor. Moskova’ya yaklaşık 1500 kilometre uzaklıktadır.

Altus Capital, Detskiy Mir’in yüzde 30’unu almak istiyor

Altus Capital yatırım şirketi, perakende şirketi Detskiy Mir’in yüzde 30 hissesini satın almak istediğini açıkladı.Altus Capital adlı yatırım...

Lokomotiv Moskova- Salzburg maçını Türk hakem yönetecek

Lokomotiv Moskova -Salzburg arasında oynananacak Şampiyonlar Ligi karşılaşmasını Türk hakm Ali Palabıyık yönetecek.UEFA'dan Türk hakem Ali Palabıyık'a görev...