25 Kasım 2020
Ana Sayfa Gündem Rusya’da iyileşen ve hayatını kaybeden sayısında rekor kırıldı

Rusya’da iyileşen ve hayatını kaybeden sayısında rekor kırıldı

Rusya’da bir günde iyileşen ve hayatını kaybeden kişi sayısında rekor kırıldı. Ülkede son bir gün içinde 22  bin 410 koronavirüs vakası tespit edildi.

İki yeni rekor

Rusya’da son 24 saatte 22  bin 55 kişi iyileşerek taburcu edildi. Bu sayının  pandemi döneminin rekoru olduğu belirtildi.

Rusya Federasyonu’nda iyileşen kişi sayısındaki rekor kırılırken, son bir günde hayatını kaybeden kişi sayısında da rekor yaşandı.

Ülkede son 24 saatte 442 kişi yaşamını yitirdi. Bu sayının da pandemi döneminin en yüksek günlük ölüm miktarı olduğu açıklandı.

Rusya Koronavirüs Enfeksiyonu Kontrol ve Önleme Merkezi’nin açıkladığı son 24 saatin verileri şöyle:

Rusya’da koronavirüs bilançosu

Rusya’da son bir gün içinde 22  bin 410 koronavirüs vakası tespit edildi. Toplam vaka sayısı 1  milyon 971  bin 13’e yükseldi.

Geride kalan 24 saat içinde 22  bin 55 kişi iyileşerek taburcu edildi.

Koronavirüs nedeniyle son bir gün içinde 442 kişi yaşamını yitirdi. Toplam can kaybı 33 bin 931’e yükseldi.

 Rusya’da gerçekleştirilen test sayısı 69.5 milyon oldu.

Moskova’nın pandemi rakamları

Başkent  Moskova’da son bir gün içinde 5 bin 882 kişide Covid-19 tespit edildi. Toplam  vaka sayısı 522  bin 456’ya yükseldi.

 Son 24 saat içinde 5 bin 274 kişi iyileşerek taburcu edildi.

 Koronavirüs nedeniyle son bir gün içinde 74 kişi yaşamını yitirdi. Toplam can kaybı 7 bin 933’e yükseldi.

Rusya’da ilk vaka ne zaman görüldü?

Rusya’da ilk Covid-19 vakası 31 Ocak’ta tespit edilmiş, virüs nedeniyle ilk ölüm 19 Mart’ta kaydedilmişti.

Covid-19’a karşı alınan tedbirler kapsamında ülke genelinde 28 Ekim’de halka açık alanlar, toplu taşıma araçları, taksi, araç park yerleri ve asansörlerde maske kullanılması zorunluluğu getirilmişti. Ülkenin tüm şehirlerinde 23.00-06.00’da eğlence mekanları, restoran, bar ve kafelerin faaliyetleri durdurulmuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da karantinayı ihlal edenlere para cezası verildi

Moskova'da karantinayı ihlal eden 335 kişiye para cezası verildi. Bu kişilerin yurt dışından dönünce karantinada kalmadıkları için para cezasına çarptırıldığı açıklandı.

Lavrov: Irak’ın silah ihtiyacını karşılamaya hazırız

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Irak'ın silah ihtiyacını karşılamaya hazır olduklarını söyledi.Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Irak’ın...

Avrasya Ekonomik Forumu, korona engeline takıldı

Aralık ayının ikinci yarısında Minsk’te yapılması planlanan Avrasya Ekonomik Forumu’nun iptal edildiği açıkladı. İptal kararının, pandemi nedeniyle alındığı bildirildi.

Kredi artışının borç yüküne etkisi belirlendi

Rusya Merkez Bankası, kredi artışının borç yüküne etkisini tespit etti. Bankanın verilerine göre, kredi borçlarının artması, borç yükünde tehlikeli artışa sebep olmadı.