2 Aralık 2020
Ana Sayfa Gündem Venezuela Rus koronavirüs aşısını bekliyor

Venezuela Rus koronavirüs aşısını bekliyor

Venezuela, Rus koronavirüs aşısını bekliyor. Rusların, dünyada tescilli ilk koronavirüs aşısı Sputnik V’yi ne zaman teslim edeceği açıklandı.

Venezuela’nın, Rusya’dan talep ettiği koronavirüs aşısının bu ülkeye sevkiyatının ne zaman başlayacağı bildirildi. Dünyanın ilk tescilli koronavirüs aşısı olan Sputnik V isimli aşı, Ocak 2021’den itibaren bu ülkeye sevk edilmeye başlanacak.

Tarihi, başbakan açıkladı

Venezuela Başbakanı Delcy Rodríguez, Rus Sputnik V koronavirüs aşısının Venezuela’ya teslimatlarının Ocak 2021 tarihinde başlayacağını belirtti.

Delcy Rodríguez Pazar günü Moskova’dan ülkesine geri döndü. Bilindiği üzere Başbakan Rusya’nın başkentinde, Rus aşısı hakkında bir dizi temaslarda bulundu.

Rusya Doğrudan Yatırımlar Fonu’nu ziyaret etti

Venezuela Başbakanı bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Sputnik V aşısını ticarileştiren Rusya Doğrudan Yatırımlar Fonu’nu ziyaret ettik. Ülkemiz için iyi sonuçlar ve haberler var. Venezuela’da aşı üretimini ve Ocak ayından itibaren aşı tedarikini garanti ediyoruz” ifadelerini kullandı. Venezuela şu anda Rus aşısının denemelerine katılıyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da, yeni binalara verilen kredilerin oranı belli oldu

Rusya'da yeni binalara verilen kredilerin oranı açıklandı. Ülkede yeni binalar için verilen ayrıcalıklı ipotek kredisinin yüzde 90'a kadar yükseldiği belirtildi.

Rusya, Sputnik V aşısının tüm ülkelere, aynı fiyata verileceğini açıkladı

Rusya, Sputnik V aşısının tüm ülkelere aynı fiyata verileceğini açıkladı. Aşının doz fiyatının 10 Dolar'ın altında olacağı ifade edildi.

Putin talimat verdi, haftaya başlıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin talimatı verdi, ilgili birimler hemen harekete geçti. Rusya Federasyonu'nda haftaya toplu aşılamaya geçilecek. Ülkede, sağlık çalışanları...

Rusların 2020’deki temel korkuları açıklandı

Rusya'da yapılan bir kamuoyu araştırmasına göre, Rusların 2020'deki temel korkuları belirlendi. Araştırmaya göre, gelirdeki düşüş Rusların, yüzde 68'inin temel korkusu oldu.