30 Kasım 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rusya Merkez Bankası, hileli para transferi ile ilgili uygulamayı açıkladı

Rusya Merkez Bankası, hileli para transferi ile ilgili uygulamayı açıkladı

Rusya Merkez Bankası, hileli para transferi yapanlarla ilgili uygulamayı açıkladı. Banka, bu işlemleri yapanları bankaların talebi üzerine tespit ettiğini belirtti.

Rusya Merkez Bankası, hileli para transferi ile ilgili uygulamasını açıklandı. Banka böyle bir işlem yapanların veri tabanından çıkarılacağını bildirdi.

Prosedürü açıkladı

Merkez Bankası, Rusların hileli transferler yapması durumunda veri tabanından çıkarılma prosedürüne açıklık getirdi.

Rusları hileli transferler yüzünden veritabanından çıkarma kararı, kredi kuruluşlarından talep edilen bilgilere dayanarak Rusya Merkez Bankası tarafından veriliyor.

Ayrıca kararın taslağına göre, banka müşterisi de, hileli transfer yapması durumunda böyle bir tabandan çıkarılabilir.

Merkez Bankası açıklama yaptı

Rusya Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada “Hesabı veritabanına dahil olan müşteri, hizmet bankası veya Rusya Merkez Bankası’nın İnternet sitesi üzerinden başvurabilir. Rusya Merkez Bankası, bankalardan talep edilen bilgilere dayanarak veri tabanından çıkarılma kararı alır” ifadelerine yer verildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Grozni | Rusya Şehirleri | Грозный

Grozni, Kuzey Kafkasya'da bulunan Çeçenistan Cumhuriyeti'nin başkentidir.  Sunja Nehri'nin kıyısında yer alır.  Çeçenistan’ın başkenti, bölgenin en büyük şehirlerinden biridir ve nüfusu yaklaşık...

Çeçenistan | Rusya Şehirleri | Чечня

Çeçenistan, Rusya’ya bağlı bir cumhuriyettir. Uzun yıllardır Ramazan Kadırov’un liderliğini yaptığı Çeçenistan’ın başlıca geçim kaynağı tarımcılıktır.Rusya’ya bağlı Çeçenistan...

Rusya Premier Ligi’nde zirve yarışı kızıştı

Rusya Premier Ligi'nde zirve yarışı nefes kesiyor. Lider Zenit, CSKA Moskova ve Spartak Moskova 32'şer puanla ilk sırada yer aldı.

İvanovo | Rusya Şehirleri | Иваново

İvanovo , Rusya'da tekstilin başkenti ve gelinler şehri olarak biliniyor. Çok sayıda Türk tekstil fabrikasının da bulunduğu şehirde yüzlerce tekstil üreticisi bulunmaktadır.