spot_img
8.7 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPeskov, Rus hükümetinin önceliğini açıkladı

Peskov, Rus hükümetinin önceliğini açıkladı

Kremlin Sözcüsü Dmitriy  Peskov Rus hükümetinin önceliğini “Ülkedeki ekonomik sorunları çözmeye çalışmak” şeklinde açıkladı. Peskov,  ekonomideki ihracata bağımlılığın azaldığına dikkat çekti.

Sözcü Peskov, Rusya ekonomisindeki durumu  gazetecilere değerlendirdi.

Düşük maaşlılara destek

Kremlin Sözcüsü Peskov,  Rus ekonomisindeki ihracata bağımlığın giderek azaldığını ve ekonomi yetkililerin dünya piyasalarındaki oynaklık nedeniyle,  Rusya’da  düşük maaş alan vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmaya devam ettiğini açıkladı.

Dışa bağımlılık azalıyor

 Peskov gazetecilere verdiği demeçte “ Ekonomimiz, makro ve bankacılık düzeyinde istikrarını korumaktadır.  Ekonomide ihracata bağımlılık giderek azalmaktadır. İç piyasa, dünya piyasasındaki oynaklık sebebiyle dışa bağımlılığını azaltmaktadır” dedi.

Hükümetin önceliği; ekonomik sorunlar

Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözlerini anımsatarak,  dünya pazarının eşi görülmemiş bir salgın krizi ile karşı karşıya olunduğunu ve hükümetin önceliğinin, Rusya’daki ekonomik sorunları çözmeye çalışmak olduğunu belirtti.

Dmitriy Peskov “Hükümet açısından, bu olumsuz sonuçları en aza indirmek  ve düşük gelirli olan vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak  için yetkililer sistematik bir şekilde çalışmaya devam etmektedir” açıklamasını yaptı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img