28 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Metroda maske takmayana polis müdahalesi

Metroda maske takmayana polis müdahalesi

Petersburg’da metroda maska takmayana polis müdahalesi yaşandı. Toplu taşıma aracına maskesiz binmek isteyen ve polise direnen bir kişi gözaltına alındı.

Petersburg’daki polis memurları, metroda maske takma taleplerine şiddetli tepki gösteren bir adama fiziksel güç kullanmak zorunda kaldı.

Maske takmayıp polise direndi

İçişleri Bakanlığı’nın bildirdiğine göre, pazar günü  Petersburg’daki Begovaya metro istasyonunda, 22 yaşındaki bir yolcu, metro kurallarını ihlal etti.  Maske takmayan yolcu ile polis güçlerine direnince, zor kullanılarak gözaltına alındı.

Bakanlık’tan yapılan açıklamada “ Kamu düzenini sağlamak için polis memurları olay yerine geldi. Vatandaş, kurallara uyması için  rica eden polis memurlarına cevap vermedi ve polis departmanına gitmeyi reddetti.  Sonuç olarak, memurlar vatandaşa fiziksel güç kullanmak zorunda kaldı.” denildi.

İdari para cezası kesildi

Rusya Federasyonu İdari Kanunu’nun 20.1 maddesi ( polise karşı koyma ve holiganlık) adı altında vatandaşa idari bir ceza yazıldı.

Bildirildiği üzere, 1 Ekim’den bu yana, koronavirüs görülme sıklığının artması nedeniyle, St.Petersburg’da toplu taşımada maske rejiminin gözetimi üzerindeki kontrol sıkılaştırıldı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması geldi. 6 ila 11 sınıflardaki öğrencilerinin uzaktan eğitime devam edeceği belirtildi.Moskova...

Rusya’da vergi krizi

Rusya’da her 5 şirketten birinin  vergi ödeyemeyeceği, bu durumun da  yakın gelecekteki vergi krizi yaşanmasına sebep olacağı belirtildi.  

Rospotrebnadzor, Moskova’daki işletmeler kararını açıkladı

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor), Moskova’daki işletmeler ile ilgili kararını açıkladı. Pandemi ile mücadele kapsamında başkentteki işletmelerin tamamen...

Trabzon’dan Rusya’ya ihracat artışı

Trabzon'dan Rusya'ya, 2020 yılının ocak-eylül döneminde yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 19 artarak 99 milyon 621 bin 376 dolara...