28 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Jirinovskiy : Rusya'dan turistik amaçlı seyahatler yasaklansın

Jirinovskiy : Rusya’dan turistik amaçlı seyahatler yasaklansın

Rusya Liberal Demokrat Parti (LDPR) lideri Vladimir Jirinovsky, koronavirüsle mücadele kapsamında hükümetten “Rusya’dan turistik amaçlı seyahatler yasaklansın” talebinde bulundu.

Rusya Liberal Demokrat Parti (LDPR) lideri Vladimir Jirinovsky, koronavirüs salgınıyla bağlantılı olarak, yurtdışına turistik amaçlı seyahatlerin acil olarak yasaklanması çağrısında bulundu ve Rusya Federasyonu sınırını açmaktan sorumlu olanları cezalandırılması gerektiğini söyledi.

İkinci dalgada güney ülkeleri tatili etkili oldu iddiası

Liberal Demokrat Parti Lideri, tatilcilerin “ikinci koronavirüs dalgası”nı getirdiğini düşündüğü için Rusya’dan Türkiye dahil güney ülkelerine turist akışını yeniden başlatma kararının erken olduğuna inanıyor.

Jirinovski sosyal medya hesabı Telgraf’dan yaptığı açıklamada, “Moskova ve Rusya’nın diğer bölgelerinde kovid salgının artışa geçmesi nedeni yurt dışına turistik seyahatlerdir. Bu tür seyahatlerin acilen durdurulması ve sınırların açılma kararı ile ilgili sorumluların da cezalandırılması  gerekir” dedi.

Jirinovsky, gelecekte yalnızca salgının durduğu ülkelere seyahat etmeye devam etmenin mümkün olacağını sözlerine ekledi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da vergi krizi

Rusya’da her 5 şirketten birinin  vergi ödeyemeyeceği, bu durumun da  yakın gelecekteki vergi krizi yaşanmasına sebep olacağı belirtildi.  

Rospotrebnadzor, Moskova’daki işletmeler kararını açıkladı

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor), Moskova’daki işletmeler ile ilgili kararını açıkladı. Pandemi ile mücadele kapsamında başkentteki işletmelerin tamamen...

Trabzon’dan Rusya’ya ihracat artışı

Trabzon'dan Rusya'ya, 2020 yılının ocak-eylül döneminde yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 19 artarak 99 milyon 621 bin 376 dolara...

Brent petrol fiyatı, yüzde 1.51 düştü

Brent petrol fiyatı, bugün saat 09.22 itibarıyla kapanışa göre yüzde 1,51 düşüşle 40,98 dolardan işlem gördü. Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda...