21 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rostokino’ya milyarlık iş merkezi

Rostokino’ya milyarlık iş merkezi

Rostokino’ya 2023 yılına kadar 2 milyarlık yeni bir iş merkezi inşa edileceği açıklandı.

Moskova Yatırım ve Sanayi Politikası, basın servisinin RIA Novosti’ye verdiği bilgiye göre, Rostokino bölgesinde yeni perakende ve ofis merkezleri  Botanicheskiy Sad’a inşa edilecek. 2023 yılında tamamlanacak proje maliyetinin, 2 milyar ruble olacağı açıklandı.

36 bin 800 metrekare alana üzerine kurulacak

Yeni şehir planlaması çerçevesinde olan ve teşvik kapsamında hayata geçirilecek olan proje, 36,8 bin metrekare alana sahip olacak. İş merkezindeki binalarda 360 üzerinde ofis yer alacak.

Moskova Belediye Başkanı’n Ekonomik Politikadan Sorumlu  Yardımcısı Vladimir Yefimov, “Yeni şehir planlaması dahilindeki programda, Üçüncü Metro Merkez Çapı  ve Moskova Çevre Yolu dışındaki bölgeleri geliştirmeyi hedefliyoruz. Geçtiğimiz iki ay içinde, bu programla ilgili ikinci anlaşma imzalandı. Butyrsky Bölgesi ve Rostokino’da yeni iş merkezleri kurulacak.” dedi.

Rostokino’daki ofis binalarının üç yıl içinde RDK Pioneer LLC tarafından inşa edileceği, Botanicheskiy Sad’da, Wilhelm Pik Caddesi üzerinde yer alacağı belirtildi. İdare ve ticari tesislerin oluşturulması için inşaat firmasına yatırım projesi statüsü verildi. 

EN ÇOK OKUNANLAR

Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları, Moskova’da Lavrov ile görüştü

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ile Moskova'da Dağlık Krabağ konusunu ayrı ayrı...

Putin’den küresel ekonomi uyarısı: Yeni ağır sorunlar gelebilir

Rusya Devlet Başkanı Putin, küresel ekonomi uyarısı yaparak "Yeni ağır sorunlarla gelebilir" açıklamasını yaptı. Putin " Vatandaşların işlerini ve gelirlerini koruyabilmemiz önemlidir"...

Rusya’da Su-34 uçağı düştü

Habarovsk Bölgesi'nde eğitim uçuşu sırasında Su-34 savaş uçağı düştü.Rusya'nın Doğu Askeri Bölgesi basın servisinin bildirdiğine göre, Habarovsk Bölgesi'nde planlanan bir...

Dağıstanlı Khabib, şampiyon Gaethje ile kozlarını paylaşacak

Dağıstanlı Khabib’in Amerikalı rakibi şampiyon Justin Gaethji  kozlarını paylaşacak.  UFC 254’ün ana maçı, Moskova saati ile 24 Ekim’de saat 23:00’te başlayacak.