28 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Rusya'dan, korona için ikinci aşı, iki ilaç

Rusya’dan, korona için ikinci aşı, iki ilaç

Rusya’dan korona için ikinci aşı, iki ilaç geldi. Dün tescil edilen ikinci Rus yerli aşısından sonra, iki yerli ilacın da tescil edildiği açıklandı.

Sağlık Bakanlığı koronavirüse karşı iki ilacı daha kaydetti.

Antiviral ilaçlar

Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı, “Remdesivir” in koronavirüs enfeksiyonunun tedavisi için iki antiviral ilacını daha tescil ettirdi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada yerli ve ithal ilaçlar için kayıt sertifikalarının 14 Ekim de verildiği belirtildi. 

Rusya, Spurnik V isimli aşısı ile dünyada koronavirüs aşısını bulup tescil eden ilk ülke olmuştu. Bunun ardından dün ikinci aşının da tescil edildiği açıklandı. Kovid-19’a karşı bulunan ikinci aşının “EpiVacCorona” olduğu duyuruldu. Bu aşının 1 Ocak 2021’den itibaren sivil dolaşıma çıkacağı belirtildi.

EpiVacCorona’nın kaydı 14 Ekim Çarşamba günü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından açıklandı ve aşı “Vektor” merkezi tarafından geliştirildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’nın Türkiye’den ‘Suriye isteği’

Rusya’nın Türkiye’den, Suriye isteği oldu. Rusya, Türkiye'yi Suriye'deki teröristlerin ortadan kaldırılmasına yardım etmeye çağırdı.Rusya’nın Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi’nin...

Rusya eski başkan adayı Kovid-19’a yakalandı

Rusya eski başkan adayı gazeteci Kseniya Sobçak, Kovid-19’a yakalandı. Sobçak'ın koku alma duyusunu kaybettiği bildirildi.Moskova 24 TV kanalının...

Vergi artışının bütçeye getirisi açıklandı

Plehanov Rusya Ekonomi Üniversitesi uzmanlarına göre, vergi artışının bütçeye getirisi 2.6 tirlyon ruble olacak. Yeni vergiler 1 Ocak 2021’de yürürlüğe girecek.

Moskova Metrosu’ndaki yolcu sayısı

Moskova Metrosu'ndaki yolcu sayısı, bir haftada yüzde 18 azaldı. Yolcu sayısı günlük 5.3 milyondan az oldu.Moskova Yönetimi Ulaştırma...