26 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Rusya’dan AB’ye ‘Güvenilirlik’ mesajı

Rusya’dan AB’ye ‘Güvenilirlik’ mesajı

Rusya’dan AB’ye güvenilirlik mesajı verildi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, uzun zamandan beri Rusya’nın güvenilir olduğunu Avrupa Birliği’ne (AB) ispatladığını, şimdi ispatlaması sırasının Avrupa Birliği’nde olduğunu açıkladı.

Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya’nın on yıllardır bir ortak olarak Batı’ya güvenilirliğini kanıtladığını ve Batılı meslektaşlarının aynı şekilde yanıt vermesinin zamanının geldiğini belirtti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova

“AB’yi ne zaman hayal kırıklığına uğrattık”

Zaharova “AB ile daha fazla ilişki mümkün mü ve yeni Rusya karşıtı yaptırımlar “bardağı taşıran son damla” olabilir mi?” sorusuna verdiği cevapta “Rusya Federasyonu’ndan ve bu işten bahsediyorsak, Rusya’nın bir bütün olarak bir devlet olarak Avrupa Birliği’ne, Moskova’ya siyasi olarak dahil olduğu vakalardan bahsediyorsak – AB’deki meslektaşlarımızı ne zaman hayal kırıklığına uğrattık? Gaz tedarikini mi kestik? Enerji diplomasisi alanında mı vicdansızdık? Böyle bir şey hiç oldu mu? On yıllardır kaynak sağlıyoruz. Sadece ismin değişmesine değil, ülkemizdeki siyasi sistemin de değişmesine rağmen on yıllardır güvenilir bir operatör olduk. Kaynaklar hem tedarik edildi hem de sağlandı” ifadelerine yer verdi.

“Sıra Avrupa Birliği’nde”

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Rusya’nın bir ortak olarak güvenilirliğini bildirmesine gerek olmadığını belirterek açıklamalarında “Onlarca yıldır güvenilirliğimizi gösterdik ve kanıtladık. Üstelik Batılı ortaklarımız için kriz dönemlerinde her zaman yardımlarına geldik. Bu nedenle, soruları onlara yöneltin. Ne demek istiyorlar? Şimdi ortak olarak güvenilirliklerini onların kanıtlaması gerek” ifadelerine yer verdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Ülkenin bir ucundan, diğer ucuna 5 yıl sonra direkt uçuşlar

Beş yıl sonra ülkenin bir ucundan diğer ucuna,  Khabarovsk ile St.Petersburg arasında direkt uçuşlar yeniden başladı.Khabarovsk Hava Limanı’dan...

Putin’in Avrupa’dan füzeleri çekme şartı

Rusya Devlet Başkanı Vlamidir Putin, ülkesinin Avrupa'dan  "9M729" füzeleri çekme şartını 'NATO'nun, INF kapsamında yasaklanan silahları Avrupa'da konuşlandırmaması yönünde adım atması' olarak açıkladı.

Lavrov’un Atina’dan verdiği Türkiye mesajı

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Atina’dan Türkiye mesajı verdi. Lavrov, Rusya’nın Türkiye ile işbirliğine devam edeceğini belirtti.Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov,...

Krasnodar maçına Türk hakem

Şampiyonlar Ligi Krasnodar- Chelsea maçına Türk hakem Ali Palabıyık atandı. palabıyık, yarın Rusya'daki maçı yönetecek.Rus...