31 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Soçi’de oteller yerli turistle doldu

Soçi’de oteller yerli turistle doldu

Rusya’nın gözde tatil yerlerinden olan Soçi’de güzel hava ile oteller yerli turistle doldu. Otellerin doluluk oranının yüzde 100 olduğu açıklandı. Soçi Rus yerli turistlerin gözdesi oldu.

Rusya merkezli turizm içerikli internet sitesi TourDom.ru’nun haberine göre, Rusya’nın Karadeniz tatil beldelerinde alışılmadık derecede sıcak hava ile,  Soçi’deki oteller neredeyse 100 de yüz doldu.

İlerleyen günlerde de oteller dolu olacak

TourDom.ru, Soçi’deki otellerin önümüzdeki günlerdeki doluluk oranının yüzde 90 ila 100 olmasını bekliyor. Bu oranların, geçen yılın iki katı seviyesinde olduğu açıklandı.

Okulların tatil edilmesi etkili oldu

TourDom.ru’dan yapılan açıklamada “Beş yıldızlı otellerin neredeyse tamamı, sıcak hava ve deniz nedeniyle 18 Ekim’e kadar dolu. Buraya yerli turist geldi. Pandemiden dolayı okulların tatile girmesi ile beraber otellerdeki doluluk oranı daha da arttı” denildi.

Kış mevsimi için de rezervasyonlar yapıldı

Barhatnıe Sezonı Otelinin Satış ve Pazarlama Departmanı Başkanı Inna Ryndina, Soçi’nin bu yılki  son ziyaretçileri  sadece sonbahar mevsiminde gelmeyeceğini,yeni yıl ve kış için de rezervasyonların olduğunu açıkladı.

Inna Ryndina “Otellerdeki doluluk oranının artmasıyla beraber şehrin  esnafının geliri de arttı. Talebin artmasında ki en önemli sebep, sınırların kapalı olması ve yazın tatile gidemeyenlerin, sonbaharda ve kışın gitmek istemesidir.” açıklamasını yaptı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Ermenistan’ın planı ve umudunu, Rusya suya düşürdü

Rusya, Ermenistan'ın çatışmalara kendisini dahil etme planı ve umudunu suya düşürdü. Rusya Dışişleri Bakanlığı, aralarındaki anlaşmaya istinaden yardım isteyen Ermenistan'a "Çatışmalar topraklarınızda...

Rusya’da günlük vaka sayısı 18 bini geçti

Rusya'da Kovid-19 günlük vaka sayısı 18 bini geçti. Ülkede son 24 saatte 334 kişi daha koronavirüs enfeksiyonu nedeniyle hayatını kaybetti. Toplam vaka...

Dünya geneli vaka sayısı, 46 milyonu aştı

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen vaka sayısı 46 milyonu aştı. Virüs nedeniyle 1 milyon 194 bin 423 kişi yaşamını yitirdi.

Rusya Premier Ligi

Rusya Premier Ligi konusunda en kapsamlı bilgiyi burada bulabilirsiniz.Rusya Premier Ligi 1992 yılında kuruldu.  Rusya Premier Ligi’nde...