21 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova'da bar ve eğlence mekanlarına yeni kısıtlama

Moskova’da bar ve eğlence mekanlarına yeni kısıtlama

Moskova’da kent yönetimi, bar ve eğlence mekanlarına yeni kısıtlama getirdi. Bu mekanlara gidenlerin isimlerinin ve telefon numaralarının işletme tarafından kayıt altına alınması zorunlu hale geldi.

Rusya’nın başkenti Moskova’da koronavirüs önlemleri kapsamında yeni kısıtlamalar hayata geçiriliyor.

Başkentte bar ve eğlence mekanlarına gidecek kişilerin isim ve telefon numaraları kayıt altına alınacak. Yeni uygulama 19 Ekim’de başlayacak.

Açıklama Sobyanin’den geldi

Belediye Başkanın Sobyanin

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin Moskova’da gece yarısından sonra sabah 06’ya kadar açık olan diskolara, gece kulüplerine, barlara ve benzeri eğlence tesislerine çalışanların ve ziyaretçilerin erişiminin, ancak telefon numaralarının kaydedilmesi şartıyla mümkün olacağını bildirdi.

Kod tarama ya da SMS mesajı

Ziyaretçiler, eğlence mekanlarına girerken QR kodunu tarayacaklar ya da özel numara olan 7377’ye SMS gönderecekler.

Daha önceki kısıtlamalar

Başkan Sobyanin “19 Ekim’den itibaren 1-5. Sınıf öğrencileri okula dönecek, 6-11. Sınıflardaki öğrenciler önümüzdeki 2 hafta boyunca uzaktan eğitime geçecek.” şeklinde açıklama yaptı.

Belediye Başkanı Sobyanin, koronavirüs ile mücadele kapsamında daha önce, bir haftalık tatil süresi iki haftaya çıkarılmıştı. Sobyanin’e göre, bu önlemin etkili olduğu kanıtlandı.

Belediye başkanı, “Son günlerde hastalar arasında çocukların oranı% 19’dan% 11’e düştü” dedi.

Belediye Başkanı, yine pandemi ile mücadele kapsamında Moskova’daki işyerlerinin personelinin yüzde 30’unun uzaktan çalışmasını zorunlu kılmıştı.

Ayrıca, 1 Kasım’a kadar, “kişi sayısını azaltmak için” bazı devlet daireleri ve bölümlerinin de çalışmayacağı açıklandı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da Su-34 uçağı düştü

Habarovsk Bölgesi'nde eğitim uçuşu sırasında Su-34 savaş uçağı düştü.Rusya'nın Doğu Askeri Bölgesi basın servisinin bildirdiğine göre, Habarovsk Bölgesi'nde planlanan bir...

Dağıstanlı Khabib, şampiyon Gaethje ile kozlarını paylaşacak

Dağıstanlı Khabib’in Amerikalı rakibi şampiyon Justin Gaethji  kozlarını paylaşacak.  UFC 254’ün ana maçı, Moskova saati ile 24 Ekim’de saat 23:00’te başlayacak. 

Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası

Rusya’nın başkenti Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası başladı. Trekhgornaya Manufaktura, Kompleks "Nadezhda" da gerçekleşen defilede Svarka moda evinin kreasyonu...

Trabzon Rusya’ya ihracatta, bölgesinde birinci oldu

Trabzon, Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'den Rusya'ya yapılan ihracatta, bölgesinde birinci oldu. Trabzon'dan Rusya Federasyonu'na ihracatta yaş meyve sebze, su ürünleri ile fındık ve mamulleri sektörleri...