29 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel FSB, Volgograd’ta terörist saldırısını önledi

FSB, Volgograd’ta terörist saldırısını önledi

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) , Volgograd’ta terörist saldırını önledi. Silahlı çatışma sonucunda, Tevhit ve Cihat Cemaati’nden olan teröristler etkisiz hale getirildi.

Rusya Federasyonu FSB üyeleri, Volgograd şehrinde sabotaj ve terör eylemleri planlayan  Tevhit ve Cihat Cemaati üyesi olan Orta Asyalı teröristler, eylem yapmadan çıkan çatışma sonucunda öldürüldü.

Ayrıca, FSB’nin bu olaydan sonra Volgograd’ta terör saldırılarını önlemek için daha katı tedbirler alacakları kaydedildi.      

FSB basın servisinden yapılan açıklamada “Tutuklama sırasında, daha önce Volgograd’da bulunan  saklı bir yerden terör araçlarını çıkarmaya çalışan elebaşı ve suç ortağı, FSB görevlilerine ateş açtı. Silahlı çatışma sonrasında teröristler FSB tarafından etkisiz hale getirildi.” ifadelerine yer verildi.

Olay yerinde FSB görevlileri tarafından; ateşli silahlar, mühimmat, kimyasal bileşenler ve  askeri okula  ait cephaneler, dini literatürler ve  Volgograd haritası üzerine işaretlenmiş terörist saldırılarının planlandığı yerleri  gösteren bir harita bulundu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sobyanin açıkladı

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Moskova’da Kovid-19 ile mücadelede önlem olarak sokağa çıkma yasağı getirmenin popülizm olduğunu açıkladı.

Toplu taşımada tek kart dönemi

Moskova ve Moskova Oblastı’nda toplu taşımada tek kart uygulamasına geçileceği açıklandı. Uygulamanın 2021 yılının Ocak ayında başlayacağı belirtildi.

Putin, Dağlık Karabağ sorununda Tükiye’nin masada yer almasını istedi

Rusya Devlet Başkanı Putin, Dağlık Karabağ sorununda Tükiye'nin masada yer almasını gerektiğini açıkladı.Rusya Devlet Başkanı Putin "Azerbaycan ile...

Genç Rus ailelerin gelir durumu

Rusya’da genç ailelerin üçte ikisinin gelir durumunun, yalnızca yiyicek ve giyecek almaya yettiği iddia edildi.Federal Devlet İstatistik Servisi’nin...