21 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova'da 93 kişiye maske cezası verildi

Moskova’da 93 kişiye maske cezası verildi

Moskova’da 93 kişiye maske takmadıkları için para cezası verildi. Kesilen para cezasının 372 bin ruble olduğu açıklandı.

Moskova’nın Horoşevskiy bölgesinden sorumlu İdari ve Teknik Teftiş Derneği Başkanı Oleg Zverev, dernek çalışanlarının polisle birlikte, şehirdeki alışveriş merkezlerinde ve mağazalarda maske rejimine uyulması konusunda bir baskın düzenlediğini belirtti.

93 kişiye para cezası verildi

Zverev, denetim sonucunda Moskova İdari Kanunun 3.18.1. Maddesi uyarınca 93 idari protokol hazırlandığını belirterek “Bu madde kapsamındaki her ihlal için dört bin rubleye kadar para cezası verildi” dedi. 93 kişiye toplam 372 bin ruble para cezasının verildiği açıklandı.

Ayrıca Moskova ticaret ve hizmet departmanı basın servisi, 10 Ekim’de 19 mağaza ve alışveriş merkezinin kontrol edildiğini bildirdi. Özellikle Aviapark ve Domodedovskiy alışveriş ve eğlence merkezlerinde, Şuka alışveriş ve eğlence merkezinde ve ayrıca Auchan, Pyaterochka, Magnit, Magnolia, Sportmaster ve IKEA zincirlerinin mağazalarında kontroller yapıldı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da Su-34 uçağı düştü

Habarovsk Bölgesi'nde eğitim uçuşu sırasında Su-34 savaş uçağı düştü.Rusya'nın Doğu Askeri Bölgesi basın servisinin bildirdiğine göre, Habarovsk Bölgesi'nde planlanan bir...

Dağıstanlı Khabib, şampiyon Gaethje ile kozlarını paylaşacak

Dağıstanlı Khabib’in Amerikalı rakibi şampiyon Justin Gaethji  kozlarını paylaşacak.  UFC 254’ün ana maçı, Moskova saati ile 24 Ekim’de saat 23:00’te başlayacak. 

Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası

Rusya’nın başkenti Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası başladı. Trekhgornaya Manufaktura, Kompleks "Nadezhda" da gerçekleşen defilede Svarka moda evinin kreasyonu...

Trabzon Rusya’ya ihracatta, bölgesinde birinci oldu

Trabzon, Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'den Rusya'ya yapılan ihracatta, bölgesinde birinci oldu. Trabzon'dan Rusya Federasyonu'na ihracatta yaş meyve sebze, su ürünleri ile fındık ve mamulleri sektörleri...