26 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rusya ve Belarus arasında petrol, doğalgaz pazarlığı

Rusya ve Belarus arasında petrol, doğalgaz pazarlığı

Rusya ve Belarus arasında petrol, doğalgaz tedariki ve hacmi konusunda pazarlığı yapılıyor. Görüşmelerin olumlu geçtiği açıklandı.

Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Rusya ve Belarus’un petrol ve doğal gaz tedariki, hacmi ve fiyatları konusunda aktif olarak müzakere ettiğini belirtti.

Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak
Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak

Novak, “Rossiya 1” televizyon kanalında bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Belarus Cumhuriyeti’ndeki meslektaşlarımızla sürekli iletişim halindeyiz ve şimdi petrol, doğal gaz ve elektrik enerjisi endüstrilerinde ortak enerji pazarları oluşturmak için birlikte çalışıyoruz. Aynı zamanda, gelecekteki petrol ve doğal gaz tedariki ve gösterge niteliğindeki parametreler ve buna bağlı olarak ekonomik koşullar üzerine yaklaşımların geliştirilmesi hakkında şu anda oldukça aktif bir diyalog içindeyiz. Diyaloglarımız oldukça yapıcı geçiyor” ifadelerine yer verdi.

Novak, Belarus’a yapılan arzın ihracat vergisi olmadan tedarik edildiğini göz önünde bulundurarak, ülkelerin gaz fiyatı üzerinden müzakere sürecini sürdürdüğünü hatırlattı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da yeni lider; Spartak Moskova

Rusya'da yeni lider, Krasnodar'ı deplasmanda yenmeyi başaran Spartak Moskova oldu.Rusya Premier Ligi’nin 12. Turunun yeni lideri Spartak Moskova...

Erdoğan’dan ABD’ye S-400 cevabı: Biz kabile devleti değiliz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da ABD'ye, Türkiye'nin aldığı hava savunma sistemleri S-400 ile ilgili cevap geldi. Erdoğan "Biz kabile devleti değiliz" dedi.

Dünya genelinde vaka sayısı hızla artıyor

Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı hızla artıyor. Vaka sayısı 43 milyonu aştı.Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19)...

Rusya’da günlük vaka sayısı arttı

Rusya'da Kovid-19 günlük vaka sayısı düne göre arttı. 16 bin 521 olan dünkü vaka sayısının bugün 16 bin 710'a yükseldiği açıklandı.