27 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Rusya'dan, Venezuela'ya koronavirüs aşısı gönderildi

Rusya’dan, Venezuela’ya koronavirüs aşısı gönderildi

Rusya’dan Venezuela’ya koronavirüs aşısı gönderildi. İlk sevkiyatın ülkeye ulaştığı açıklandı.

Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Delcy Rodriguez, Rus Sputnik V koronavirüs aşısının ilk sevkiyatının Caracas’a ulaştığını belirtti. 

Klinik denemelerin üçüncü aşaması

Venezuela’nın başkenti Karakas’ta Rusya’dan uçağı karşılayan Rodriguez yaptığı açıklamada “Venezuela Batı Yarımküre’de aşının klinik denemelerinin üçüncü aşamasına katılan ilk ülke oldu” ifadelerine yer verdi.

2 bin gönüllü katılacak

Bu konuya değinen Sağlık Bakanı Carlos Alvarado ise bu ay Karakas’ta başlayacak olan klinik denemelere 2 bin kişinin katılacağını bildirdi.

Ağustos ayında, Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı, Gemaleya Ulusal Araştırma Merkezi ile Rusya Doğrudan Yatırımlar Fonunun işbirliği içinde geliştirdiği dünyanın ilk Kovid- 19 aşısını tescil ettirdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Çavuşoğlu Lavrov’la görüştü

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov'la başta Dağlık Karabağ olmak üzere, bölgesel sorunları görüştü.

Rusların Palandöken ilgisi

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Palandöken, kış turizmi için Rusların ilgisini çekiyor. Palandöken'de yapılan rezervasyonlarda Ruslar birinci sırada yer aldı.

Rusya’da QR kodu ile satın almada artış

Merkez Bankası verilerine göre, Rusya’da  QR kodu ile satın almada artış yaşandı. 2020 Ekim ayında QR kodu ile satın alma, Eylül ayına...

Rusya’da yeni kısıtlamalar

Rusya’da maske yasağının kapsamı genişletildi. Kalabalık yerlerde, asansörlerde, otoparklarda maske takmak zorunlu hale getirildi.Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici...