21 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Samsar ile görüştü

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Samsar ile görüştü

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı M.L. Bogdanov, Türkiye’nin Rusya Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüştü. Görüşmede bölgesel siyasi meselelerin ele alındığı açıklandı.

Rusya Devlet Başkanı’nın Orta Doğu ve Afrika Özel Temsilcisi aynı zamanda Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Türkiye Cumhuriyeti’nin Rusya Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşme gerçekleştirdi. 

Orta Doğu ve Libya meselesi ele alındı

Görüşmede, Birleşmiş Milletlerin  Güvenlik Konseyi kararları ve 19 Ocak 2020 tarihindeki  Berlin Uluslararası Konferansı’nın ardından alınan kararlar temelinde, Libya’daki krizin erken çözülmesi için Rusya ve Türkiye’nin Libya’daki temasları hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.

Görüşmede aynı zamanda Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki durumlar hakkında kapsamlı bir görüş alışverişi yapıldı.  Ayrıca, Suriye ile ilgili Astana süreci ve Birleşmiş Milletlerin Güvenlik Konseyi’nin 2254 sayılı kararı hakkında konuşuldu.

Dikkat çekebilir Rusya Bayrağı, renkleri ve yüklenen anlam

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da Su-34 uçağı düştü

Habarovsk Bölgesi'nde eğitim uçuşu sırasında Su-34 savaş uçağı düştü.Rusya'nın Doğu Askeri Bölgesi basın servisinin bildirdiğine göre, Habarovsk Bölgesi'nde planlanan bir...

Dağıstanlı Khabib, şampiyon Gaethje ile kozlarını paylaşacak

Dağıstanlı Khabib’in Amerikalı rakibi şampiyon Justin Gaethji  kozlarını paylaşacak.  UFC 254’ün ana maçı, Moskova saati ile 24 Ekim’de saat 23:00’te başlayacak. 

Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası

Rusya’nın başkenti Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası başladı. Trekhgornaya Manufaktura, Kompleks "Nadezhda" da gerçekleşen defilede Svarka moda evinin kreasyonu...

Trabzon Rusya’ya ihracatta, bölgesinde birinci oldu

Trabzon, Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'den Rusya'ya yapılan ihracatta, bölgesinde birinci oldu. Trabzon'dan Rusya Federasyonu'na ihracatta yaş meyve sebze, su ürünleri ile fındık ve mamulleri sektörleri...