28 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Rusya'nın çalışma hayatı en zor şehri açıklandı

Rusya’nın çalışma hayatı en zor şehri açıklandı

Rusya’nın çalışma hayatı en zor şehri Kuzey Kutup kıyısındaki Tiksi olduğu açıklandı. Tiksi’nin sert esen rüzgar ve çok soğuktan dolayı bu özellikte olduğu ifade edildi.

Rusya Federasyonu’nun en zor çalışma hayatına sahip olunan yer belli oldu.

Yakutsk Hidrometeoroloji Departman Merkezinin Başkanı Tatyana Marshallik RIA Novosti’ye yaptığı açıklamada “ En zor çalışma koşulları, Kuzey Kutup kıyısındaki Tiksi’dedir” dedi.

Tatyana Marshallik bu kentin oldukça soğuk olduğuna vurgu yaparak “Burası insanın,  soğuğa çok az tahammül edebileceği bir yer. Ayrıca, Tiksi’de çok kuvvetli rüzgar esiyor. Rüzgarın hızı saniyede 35-40 metreye ulaşıyor. Kutup  yıldızları olduğu zaman ise bu yerde soğuklar daha da artıyor” şeklinde konuştu.

Merkez Başkanı aynı zamanda, Kuzey Kutbu’nda düşük sıcaklıklar ve kuvvetli rüzgarlar nedeniyle çalışma koşullarının en zor yerler  olduğunu sözlerine ekledi.

Tiksi şehri hakkında    

Şehir, Yakutistan şehir merkezinin kuzeyindeki  yerleşim alanıdır.  2020 yılındaki nüfus sayımında şehirde sadece 4bin 793 kişi yaşıyor.

Dondurucu soğuk ve ulaşım zorluğu

Sovyetler Birliğinde şehirdeki nüfus 12 bin civarındaydı. Sovyetler Birliği sonrasında insanlar şehirden göç etti. Bu göçün en büyük nedeni ise diğer şehirlere ulaşımın zor olması ve dondurucu soğuklardır.  Şehir 1933 yılında kuruldu. Kış aylarında hava -30 civarındadır. Yaz aylarında ise hava ortalama 10 derece civarındadır.  En soğuk hava 2013 yılında -50.5 ile gerçekleşti. Bu şehirde, kutup yıldızları neredeyse 67 gün sürmektedir.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’nın Türkiye’den ‘Suriye isteği’

Rusya’nın Türkiye’den, Suriye isteği oldu. Rusya, Türkiye'yi Suriye'deki teröristlerin ortadan kaldırılmasına yardım etmeye çağırdı.Rusya’nın Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi’nin...

Rusya eski başkan adayı Kovid-19’a yakalandı

Rusya eski başkan adayı gazeteci Kseniya Sobçak, Kovid-19’a yakalandı. Sobçak'ın koku alma duyusunu kaybettiği bildirildi.Moskova 24 TV kanalının...

Vergi artışının bütçeye getirisi açıklandı

Plehanov Rusya Ekonomi Üniversitesi uzmanlarına göre, vergi artışının bütçeye getirisi 2.6 tirlyon ruble olacak. Yeni vergiler 1 Ocak 2021’de yürürlüğe girecek.

Moskova Metrosu’ndaki yolcu sayısı

Moskova Metrosu'ndaki yolcu sayısı, bir haftada yüzde 18 azaldı. Yolcu sayısı günlük 5.3 milyondan az oldu.Moskova Yönetimi Ulaştırma...