29 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Delivery Club’tan ilaç yeniliği

Delivery Club’tan ilaç yeniliği

Yemek servisi yapan Delivery Club, ilaç dağıtımına başladı. Online sipariş alıp dağıtan Delivery Club, Rusya’da iki şehirde eczanelerden evlere ilaç servisi de yapacak.

Türk iş insanı Güvenç Dönmez’in yönetimindeki Delivery Club,  Moskova ve St. Petersburg’daki  eczanelerden reçetesiz ilaçları teslim etmek için bir proje başlattı. Şimdilik iki  şehirde  olan bu sistemin daha sonra tüm Rusya’da aktif olacağı açıklandı.

İki kentte, 4 eczaneden dağıtım başladı

Delivery Club’tan yapılan açıklamada “ Şu anlık Moskova ve St. Petersburg’da dört eczane zincirinden ilaç dağıtımı yapılacaktır. Bu eczane zincirleri ise, Doktor Stoletov, Ozerki, Samson Pharma ve Superapteka’dır. Gelecekte ise, bu hizmetin tüm Rusya’da olmasını planlıyoruz.” İfadelerine yer verildi.

Reçetesiz ilaçlar dağıtışabilir

Delivery Club yalnızca reçetesiz ilaçları yani yaklaşık 2 bin 500 ilacı dağıtabiliyor. Tüm siparişler kapalı paketler halinde teslim ediliyor.

30 dakikada teslim edilecek

Delivery Club’ın dağıtım ile ilgili yaptığı açıklamada “Kuryerler, eczanelerden siparişleri alınmasında ve istenilen yerlere teslimi konusunda sorumlu olacaklar.Delivery Club kuryelerinin, ortalama  teslimat süresi 30 dakikadır ve kurye ücreti 149 rubledir” bilgisine yer verildi.

Online satış iznini Putin vermişti

Nisan ayında, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, online olarak ilaç satımı ile ilgili bir yasa imzaladı. Yasa, hükümetin acil durumları ve salgın hastalıkları sırasında ilaçların online olarak satılmasına izin verdi. Mayıs ayında hükümet uzaktan satış ve ilaç dağıtımı yasasını onadı. Yasanın kabul edilmesinden önce, ilaç şirketleri müşterilere yalnızca sipariş edilen ilaçların en yakın eczaneden teslim alma olanağı sağlayan online bir hizmet sunuyordu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da , Intercharm 2020 Fuarı

)Rusya'nın başkenti Moskova'daki Crocus Expo Sergi Merkezi'nde, Intercharm 2020 Profesyonel güzellik ve kozmetik ürünleri fuarı açıldı.

Mişustin’e göre dünyayı bekleyen zorluklar

Rusya Başbakanı Mişustin, yakında gelecekte dünyayı bekleyen zorlukları açıkladı. Mişustin’e göre bu zorlukların başında ekonomik kalkınma yer aldı.Rusya...

Sberbank, MB’nin pandemi politikasını övdü

MB’nin pandemi politikası, Sberbank Genel Müdür Gref tarafınan övüldü. Gref, Merkez Bankası’nın (MB) pandemi krizine, hızlı ve zamanında yanıt verdiğini açıkladı.

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması geldi. 6 ila 11 sınıflardaki öğrencilerinin uzaktan eğitime devam edeceği belirtildi.Moskova...