27 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova’da ısıtma sezonu başladı

Moskova’da ısıtma sezonu başladı

Moskova’da, konutların yüzde 70’inde ısıtma sezonunun başladığı açıklandı.

Moskova Belediye Başkan yardımcısı Pyotr Biryukov, başkentte  konutların yüzde 70’inde ve sosyal tesislerin yüzde 80’inden fazlasında ısıtma sezonunun başladığını söyledi.

Biryukov, gazetecilere “ Moskova Belediye Başkan’ın kararı ile Moskova’da ısıtma sezonu Pazartesi günü başladı. Saat 16:00’dan itibaren konutların yüzde 70’ine ve sosyal tesislerin yüzde 84’üne ısıtma imkanı sağlanıyor. Kaloriferler çalışmaktadır” açıklamasını yaptı.

Yakında tüm Moskova’da ısıtma imkanı olacak

Belediye Başkan yardımcısı, ısıtma sezonunu açma prosedürünün birkaç gün sürdüğünü belirtti. Biryukov “ Isıtma  beş gün sonra tüm şehirde olacak bunun nedeni ise, ısıtmanın açılma döneminin teknolojik  olarak beş gün sürmesidir. Bu nedenle, şu anda  tüm  Moskova’da ısı  sağlayamamaktayız” dedi.

İlk olarak sosyal tesisler, konutlar ve ofis binalarında ısıtma sağlandı. Daha sonra ise ticaret ve sanayi işletmelerinde ısıtma açılacak.

EN ÇOK OKUNANLAR

Çavuşoğlu Lavrov’la görüştü

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov'la başta Dağlık Karabağ olmak üzere, bölgesel sorunları görüştü.

Rusların Palandöken ilgisi

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Palandöken, kış turizmi için Rusların ilgisini çekiyor. Palandöken'de yapılan rezervasyonlarda Ruslar birinci sırada yer aldı.

Rusya’da QR kodu ile satın almada artış

Merkez Bankası verilerine göre, Rusya’da  QR kodu ile satın almada artış yaşandı. 2020 Ekim ayında QR kodu ile satın alma, Eylül ayına...

Rusya’da yeni kısıtlamalar

Rusya’da maske yasağının kapsamı genişletildi. Kalabalık yerlerde, asansörlerde, otoparklarda maske takmak zorunlu hale getirildi.Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici...