26 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Golikova: Koronavirüs hastaların yüzde 2,7'sinin hastalığı ağır ilerliyor

Golikova: Koronavirüs hastaların yüzde 2,7’sinin hastalığı ağır ilerliyor

Rusya Federasyonu Başbakan yardımcısı Tatyana Golikova, Kovid 19’a yakalananların yaklaşık yüzde 2,7’sinde hastalığın ağır şekilde ilerlediğini ve bu göstergenin şimdilik değişmediğini belirtti.

Golikova bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Ciddiyet derecesine gelince, buradaki durum değişmiyor. Hastalığın ağır ilerlemesi vakaların yüzde 2.6-2.7’sinde gözlemlenirken, hastalığın hafif ilerlemesi yüzde 1.2 oranında ve orta derecede ilerlemesi ise yüzde 0.7 oranında arttı” diye konuştu.

10 bölgedeki izleme sonuçlarına göre, öğrenciler arasında pozitif test vakaları yüzde 2,7-2,9’unda kaydedildi.

Golikova açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Okul çocuklarına gelince, burada bu tür test sayılarının sayısı yüzde 1.3 oldu. 65 yaş üstündekiler ve çocuklar arasında hastalık görülme sıklığı arttı. 65 yaş üstü insanların insidansındaki artış yüzde 2.6 isi, bugün ise yüzde 21.5 olarak tahmin ediliyor.” 

Çocuklar arasında görülme sıklığı yüzde 18,4 arttı. Ancak vakaların yüzde 55 ila 95’i virüsü semptomatik veya hafif akut solunum yolu viral enfeksiyonları olarak atlatıyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da yeni lider; Spartak Moskova

Rusya'da yeni lider, Krasnodar'ı deplasmanda yenmeyi başaran Spartak Moskova oldu.Rusya Premier Ligi’nin 12. Turunun yeni lideri Spartak Moskova...

Erdoğan’dan ABD’ye S-400 cevabı: Biz kabile devleti değiliz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da ABD'ye, Türkiye'nin aldığı hava savunma sistemleri S-400 ile ilgili cevap geldi. Erdoğan "Biz kabile devleti değiliz" dedi.

Dünya genelinde vaka sayısı hızla artıyor

Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı hızla artıyor. Vaka sayısı 43 milyonu aştı.Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19)...

Rusya’da günlük vaka sayısı arttı

Rusya'da Kovid-19 günlük vaka sayısı düne göre arttı. 16 bin 521 olan dünkü vaka sayısının bugün 16 bin 710'a yükseldiği açıklandı.