22 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova’da kısıtlamaların süresi uzatıldı

Moskova’da kısıtlamaların süresi uzatıldı

Moskova’da yaşlılar ve kronik hastalıkları olan insanlar için evde kalma sürecinin 28 Ekim’e kadar uzatıldığı açıklandı.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, yaşlı vatandaşlar ve kronik hastalıkları olan kişiler için evde kalma kısıtlamasını, 28 Ekim’e kadar uzattı.

Sobyanin, başkentte koronavirüs ile ilgili durumun her gün hem yeni vaka sayısında hem de hastaneye yatış sayısında daha karmaşık hale geldiğini belirtti.

Moskova Belediye Başkanı Sobyanin

Metrodaki  yoğunluğa dikkat çekti

Belediye Başkanı, geçen hafta 65 yaşın üzerindeki kişilere gerekmedikçe evden çıkmamaları ve diğer insanlarla teması en aza indirgeme talebini dile getirdiğini belirterek “Ancak burada maalesef metronun kalabalık olduğunu görüyoruz. Çoğunluk hala şehirde dolaşmaya devam ediyor. Kısıtlamalardan sonra daha az yaşlı dışarı çıkmaya başladı ama yine de sayıları az değil. Bu çok büyük bir risk” ifadelerine yer verdi.

Geçen hafta Sobyanin, işverenlere, mümkün olduğunca çok çalışanı, evden çalışmaya yönlendirmelerini tavsiye etti. Ayrıca yaşlı Moskovalılar ve kronik hastalıkları olan kişilerden 28 Eylül’den itibaren evden çalışmaya geçmelerini veya tatile çıkmalarını istedi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Vektor müdüründen yeni salgın iddiası

Vektor müdüründen yeni salgın iddiası geldi. “Vektor” merkezi müdürü Rinat Maksyutov, birkaç yıl içinde daha büyük bir salgın olacağını öne sürdü.

Rusya’da aşı ve ilaçların koronavirüse karşı etkisi karşılaştırıldı

Gemaleya Ulusal Araştırma Merkezi, Rusya'da aşı ve ilaçların koronavirüse karşı etkisi karşılaştırdı. İlaçların aşıya alternatif olmadığı açıklandı.Rusya Federasyonu...

Korona olan sağlık çalışanlarına, sigortadan ödenen miktar açıklandı

Korona olan sağlık çalışanlarına, sigortadan ödenen miktar açıklandı. Enfekte olan doktorlar, 6 milyar 803 milyon ruble sigorta ödemesi aldı. Rusya...

Rus aşısının dünya pazarı hacmi, 100 milyar dolar

Devlet Başkanı Putin Rus aşısının dünya pazarındaki hacmi 100 milyar dolar olduğunu düşünüyoruz” açıklamasını yaptı. Putin, hükümetin sıkı karantina resjimi uygulama niyetinin...