21 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Paşinyan bir kez daha Putin'i aradı

Paşinyan bir kez daha Putin’i aradı

Ermenistan Başbakanı Pashinyan, dünkü görüşmeden sonra bir kez daha Putin’i aradı. ikili arasındaki görüşmede, Putin’in çatışmalar konusunda endişelerini dile getirdiği açıklandı.

Ermeni tarafının girişimiyle Vladimir Putin, Ermenistan  Başbakanı Nikol Pashinyan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Ateşkeş çağrısı

Kremlin’den yapılan yazılı açıklamada, “Dağlık Karabağ ihtilafı bölgesindeki durumun görüşülmesine devam edildi. Vladimir Putin, devam eden çatışmalarla ilgili ciddi endişelerini dile getirdi. Muhalif tarafların ateşi durdurması ve krizi tırmandırmayacak tedbirler alması gerektiği vurgulandı.” denildi.

Paşinyan 27 Eylül de de Putin’i arayıp görüşmüştü. Görüşmede, Rusya tarafı, askeri adımların durması gerektiğini kaydetmişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları, Moskova’da Lavrov ile görüştü

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ile Moskova'da Dağlık Krabağ konusunu ayrı ayrı...

Putin’den küresel ekonomi uyarısı: Yeni ağır sorunlar gelebilir

Rusya Devlet Başkanı Putin, küresel ekonomi uyarısı yaparak "Yeni ağır sorunlarla gelebilir" açıklamasını yaptı. Putin " Vatandaşların işlerini ve gelirlerini koruyabilmemiz önemlidir"...

Rusya’da Su-34 uçağı düştü

Habarovsk Bölgesi'nde eğitim uçuşu sırasında Su-34 savaş uçağı düştü.Rusya'nın Doğu Askeri Bölgesi basın servisinin bildirdiğine göre, Habarovsk Bölgesi'nde planlanan bir...

Dağıstanlı Khabib, şampiyon Gaethje ile kozlarını paylaşacak

Dağıstanlı Khabib’in Amerikalı rakibi şampiyon Justin Gaethji  kozlarını paylaşacak.  UFC 254’ün ana maçı, Moskova saati ile 24 Ekim’de saat 23:00’te başlayacak.