25 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Putin : Kovid çok tehlikeli ve sessiz bir düşman

Putin : Kovid çok tehlikeli ve sessiz bir düşman

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin , insanların maskelerden, sosyal mesafeden ve hatta daha fazla izolasyondan bıktığını, ancak Kovid 19’un çok tehlikeli ve sessiz bir düşman olduğunu söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, kabine üyeleri ile koronavirüs konulu toplantı düzenledi. Videokonferans yöntemiyle yapılan toplantıda Putin halkın koronavirüs pandemisine karşı alınan önlemlerden dolayı bıkkınlık yaşadığını belirtti.

Devlet Başkanı, koronavirüs dahil bulaşıcı hastalıkların sessiz, görünmez ve çok tehlikeli düşmanlar olarak adlandırdı.

Putin, “Tabii ki, maskeler, sosyal mesafe, özellikle de izolasyon rejmi, çalışma yerlerinde kısıtlamalar, tabii ki insanlar tüm bunlardan bıktı ve ben onları çok iyi bir şekilde anlıyorum. Tüm dünya ve biz de Rusya’da çok tehlikeli bir düşmanla karşı karşıya kaldık. “dedi.

Devlet Başkanı Putin, kabine üyeleri ile video konferans yöntemiyle görüştü

kabine toplantısında söz alan, Başbakan yardımcısı Tatyana Golikova, Rusya’da vaka sayısının  artış nedenlerini açıkladı. Golikova, mevcut durumun, halkın maske takmaması ve halka açık etkinliklere olan katılımdan kaynaklandığını söyledi.

Devlet Başkanı  Vladimir Putin ile video konferans yoluyla yapılan toplantıda, 65 yaş üzeri kişilerde koronavirüs artış oranın yüzde 2.6 olduğu, çocuklarda ise bu oranın yüzde 18.4 olduğu açıklandı.

Rusya Federasyonu Başbakan yardımcısı Tatyana Golikova
Rusya Federasyonu Başbakan yardımcısı Tatyana Golikova

Başbakan Yardımcısı Golikova, Rus vatandaşların tüm önlemleri alması durumunda yeni kısıtlamaların uygulamadan  kaldırabileceklerini söyledi.

Kurallara uyulursa kısıtlama olmaz

Golikova “ Bu yıl Mart ve Nisan aylarında ve Mart ayının başında aldığımız kısıtlayıcı önlemlerin geri gelmesini istemiyorsak, o zaman bugün gerekli  olan maske takma, sosyal mesafe gibi kurallara uymalıyız. “ dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da 63 kişiye maske cezası

Moskova'da, Alış Veriş Merkezleri'ne (AVM) gelenlerin arasından 63 kişiye maske cezası verildi. Maske takmayan ziyaretçilere 4 bin ruble para cezası kesildi.

Nurmagomedov’dan akıllara kazınacak galibiyet

Dağıstanlı sporcu Nurmagomedov’dan akıllara kazınacak galibiyet geldi. UFC hafif siklet şampiyonluğu maçında Justin Gaethje’yi yenmeyi başardı.Dağıstanlı...

Gamaleya Merkezi “Temmuz’da önemli gelişmeler olacak”

Gamaleya Merkezi, pandemi konusunda "Temmuz'da önemli gelişmeler olacak" açıklamasını yaptı. Toplu aşılama ve bağışıklık nedeniyle virüsün üstesinden gelineceği bildirildi.

Moskova’da kasiyersiz ilk Pyaterochka mağazası açıldı

Moskova’da kasiyersiz ilk Pyaterochka mağazası açıldı. Mağazaya girmek için, App Store ve Google Play'de bulunan özel bir uygulamanın indirilmesi X5 ID‘ye kayıt...