23 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Sonbaharda, Rus tatil beldelerine, daha fazla turist bekleniyor

Sonbaharda, Rus tatil beldelerine, daha fazla turist bekleniyor

Rusya Tur Operatörleri Birliği sonhabarda Rus tatil beldelerine daha fazla turist beklendiğini açıkladı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), sonbaharda yurt içi tatil beldelerine gelen turist sayısının geçen yılki rakamları yüzde 20-30 aşacağını belirtti. Bununla birlikte, Kovid-19 vakalarındaki artışın bu beklentinin gerçekleşmesini engelleyebileceği ifade edildi.  

Rekor artış beklentisi

ATOR Başkan Yardımcısı İlya Umanskiy yaptığı açıklamada “Sonbaharda talepte geçen yıla göre bir artış, hatta bu rekor seviyede bir artış bekliyoruz. Bu artışın yüzde 20-30 olmasını tahmin ediyoruz. Artışın temel nedeni şüphesiz kapalı sınırlardır” ifadelerine yer verdi.

Ekim ayı belirleyici olacak

İlya Umanskiy son günlerdeki koronavirüs vakalarındaki artışı göz önüne alarak “Pandemi nedeniyle, durum belirsizliğini koruyor. Şimdiye kadar, turizm sektörü yeni kısıtlayıcı önlemlerin alınmasını beklemiyor, ancak göz ardı etmiyor. Vaka  artışının sektörü etkilemeyeceğini ve büyük ölçekli kısıtlamalar olmayacağını umuyoruz. Ancak hiçbir şey göz ardı edilemez. Önümüzdeki ay bu açıdan belirleyici olacak” şeklinde konuştu.

Rusya Federal Turizm Ajansı Rosturizm, Kırım ve Kuban’daki tatil köyleri gibi yerlerde rezervasyon hacminin yüzde 70-80’i aştığını bildirdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin, Erdoğan’ın Kırım açıklamalarını yorumladı

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kırım açıklamalarını yorumladı. Putin, Erdoğan’ın bu konudaki görüşünün kendisi için çok önemli olmadığını söyledi.

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri, Moskova’da verildi

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.Rusya’nın başkenti Moskova’da Rossiya Segodnya Uluslararası Haber Ajansı'nın organize ettiği...

Moskova Metrosu’nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıklandı

Altyapı Müdürlüğü Başkanı Dmitry Doschatov tarafından, Moskova Metrosu'nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıkladı. Doschatov, Moskova Metrosu'nun iki saat arayla dezenfekte edildiğini bildirdi.

Perm | Rusya Şehirleri | Пермь

Perm (Пермь) Rusya Federasyonu'nda nüfusu 1 milyonu aşan Batı Ural'ların en büyük şehridir. Avrupa’nın en büyük dördüncü nehri olan Kama Nehri’nin kıyısına...