26 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rusya’da, business class uçuşlarının fiyatı, yüzde 25 düştü

Rusya’da, business class uçuşlarının fiyatı, yüzde 25 düştü

Biletix’in belirlemesine göre Rusya’da business class uçuşlarının fiyatı yüzde 25 düştü.

Biletix servisine göre, online hizmet uzmanlarının 2020 yazında iç hat uçuşlarında business class kabindeki seyahat belgelerinin maliyetinin, dörtte bir oranında azaldığını tespit etti. Gidiş-dönüş uçuş için turistler bu sene ortalama 74 bin ruble öderken, bir yıl önce ise bu rakamın 98 bin ruble olduğu açıklandı.

Business sınıfında, yurt dışı uçuşların ortalama tutarı, 2019 yazında 104 bin ruble’den 2020 yılında 89 bin ruble’ye geriledi.

2020 yazının  en pahalı bilet fiyatı

2020 yaz mevsiminin en pahalı business biletinin, Rusya genelinde Moskova – Vladivostok – Kamçatka – Moskova güzergahında yapılan bir uçuş olduğu ve bu uçuşun bilet fiyatının da 93 bin ruble olduğu açıklandı.

Yurt dışı talebi azalırken, yurt içi talebi arttı

Pek çok ülke sınırlarının kapanması nedeniyle, yurtdışından uçak bileti rezervasyonlarının business class payı azaldı. Öte yandan, ülke içinde daha konforlu bir uçuş seçen yolcu sayısı önemli ölçüde arttı.

Business class’ta uçan Rus turistler için en popüler yabancı destinasyonlar İstanbul, Antalya ve Prag olurken, Rusya içi bu konuda en popüler destinasyonlar Simferopol, Krasnoyarsk ve Anapa oldu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da yeni lider; Spartak Moskova

Rusya'da yeni lider, Krasnodar'ı deplasmanda yenmeyi başaran Spartak Moskova oldu.Rusya Premier Ligi’nin 12. Turunun yeni lideri Spartak Moskova...

Erdoğan’dan ABD’ye S-400 cevabı: Biz kabile devleti değiliz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da ABD'ye, Türkiye'nin aldığı hava savunma sistemleri S-400 ile ilgili cevap geldi. Erdoğan "Biz kabile devleti değiliz" dedi.

Dünya genelinde vaka sayısı hızla artıyor

Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı hızla artıyor. Vaka sayısı 43 milyonu aştı.Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19)...

Rusya’da günlük vaka sayısı arttı

Rusya'da Kovid-19 günlük vaka sayısı düne göre arttı. 16 bin 521 olan dünkü vaka sayısının bugün 16 bin 710'a yükseldiği açıklandı.