28 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Rus ve Türk askerlerinden, İdlib'de ortak devriye

Rus ve Türk askerlerinden, İdlib’de ortak devriye

Rus ve Türk askerleri, İdlib’de ortak devriye düzenledi. Devriye görevi Suriye çatışmasızlık bölgesinde yerine getirildi.

İdlib Çatışmasızlık Bölgesi Koordinasyon Merkezi Başkan Yardımcısı Yevgeniy Polyakov yaptığı açıklamada “Devriye görevi sırasında, doğrudan devriye gezisine dahil olan kuvvetlerin, araçların ve destek birimlerinin etkileşimi konuları üzerinde çalışıldı. Devriye sırasındaki eğitimin her iki tarafında, askerlerin eylemleri daha koordineli hale geliyor ve iki ülkenin askeri personeli pratik eylemleri uygularken birbirlerini daha iyi anlıyor” ifadelerine yer verdi.

Hatırlanacağı üzere İdlib’de ortak devriye kararı, Rusya Federasyonu ve Türkiye liderleri arasında Moskova’da yapılan görüşmede alındı. İlk defa, bölgede tam devriye gezisi ancak 22 Temmuz’da mümkün oldu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Mişustin’e göre dünyayı bekleyen zorluklar

Rusya Başbakanı Mişustin, yakında gelecekte dünyayı bekleyen zorlukları açıkladı. Mişustin’e göre bu zorlukların başında ekonomik kalkınma yer aldı.Rusya...

Sberbank, MB’nin pandemi politikasını övdü

MB’nin pandemi politikası, Sberbank Genel Müdür Gref tarafınan övüldü. Gref, Merkez Bankası’nın (MB) pandemi krizine, hızlı ve zamanında yanıt verdiğini açıkladı.

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması geldi. 6 ila 11 sınıflardaki öğrencilerinin uzaktan eğitime devam edeceği belirtildi.Moskova...

Rusya’da vergi krizi

Rusya’da her 5 şirketten birinin  vergi ödeyemeyeceği, bu durumun da  yakın gelecekteki vergi krizi yaşanmasına sebep olacağı belirtildi.