29 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rusya’da elektrik tarifelerine yüzde 5 zam

Rusya’da elektrik tarifelerine yüzde 5 zam

Rusya’da 2021’de elektrik tarifelerine yüzde 5 zam yapılacağı açıklandı.

Rusya Federasyonu Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, 2021–2023 dönemi için tarifeler hakkında bir makro rapor sundu. Özellikle nüfusa yönelik elektrik tarifeleri, Temmuz 2021’den itibaren yüzde 5 artacak.

Gaz tarifeleri Temmuz 2021 tarihinden itibaren yüzde 3 artacak iken, yolcu demiryolu taşımacılığı için ise Ocak 2021 tarihinden itibaren yüzde 3,7 artacak. Tarifelerin artırılmasına yönelik ilgili planların Rusya hükümeti tarafından 16 Eylül’de yapılan toplantıda onaylandığı belirtildi. Nüfus için düzenlenmiş elektrik tarifeleri de yüzde 5 oranında artacak.

Sanayi elektriği yüzde 3 artacak

Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan belgeye göre, sanayi için 2021-2023 yıllarında ağ kurumlarının düzenlenmiş tarife artışları yıllık yüzde 3 olacak. Elektrik şebekesi kompleksindeki çapraz sübvansiyon hacmini azaltmak için, Rusya’da ortalama nüfusa elektrik iletimi için tarifelerin endekslemesinin artışının yıllık yüzde beş seviyesinde kalacağı dile getirildi. Nüfus için düzenlenmiş elektrik tarifeleri de aynı oranda artacaktır.

Perakende pazarında nüfus haricinde son tüketiciler için düzenlenmemiş fiyatların dinamikleri 2020’de ortalama yüzde 5,6 olacak. Buna karşılık, 2021-2023 döneminde fiyatların dinamikleri yüzde 3,5’e çıkacak.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da , Intercharm 2020 Fuarı

)Rusya'nın başkenti Moskova'daki Crocus Expo Sergi Merkezi'nde, Intercharm 2020 Profesyonel güzellik ve kozmetik ürünleri fuarı açıldı.

Mişustin’e göre dünyayı bekleyen zorluklar

Rusya Başbakanı Mişustin, yakında gelecekte dünyayı bekleyen zorlukları açıkladı. Mişustin’e göre bu zorlukların başında ekonomik kalkınma yer aldı.Rusya...

Sberbank, MB’nin pandemi politikasını övdü

MB’nin pandemi politikası, Sberbank Genel Müdür Gref tarafınan övüldü. Gref, Merkez Bankası’nın (MB) pandemi krizine, hızlı ve zamanında yanıt verdiğini açıkladı.

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması geldi. 6 ila 11 sınıflardaki öğrencilerinin uzaktan eğitime devam edeceği belirtildi.Moskova...